Bireysel Sulama Sistemlerine Devlet yüzde 50 hibe desteği
Haber
01 Şubat 2021 - Pazartesi 17:56
 
Bireysel Sulama Sistemlerine Devlet yüzde 50 hibe desteği
2019 yılında Bakanlık oluru ile çözülen ancak 2020’de tebliği yayınlanmayan bireysel sulama sistemlerine yüzde 50 hibe desteği 2021’de yeniden getirildi.
- Haberi
Bireysel Sulama Sistemlerine Devlet yüzde 50 hibe desteği

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Kararda değişikliğe gidildi. Söz konusu Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazete’de yayınlandı.

Bingöl Valiliği sosyal medya platformlarından yapılan duyuruda, “Bireysel sulama sistemlerine yönelik yatırımlar da kırsal kalkınma destekleri kapsamında desteklenecek yatırımlar arasına eklendi.” Denildi.

Söz konusu kararda yapılan değişiklikle, bireysel sulama sistemlerine yüzde 50 hibe desteği kırsal kalkınma destekleri kapsamına alındı. Karara göre, yatırım konularına ilişkin usul ve esaslar, bireysel sulama sistemlerine yönelik yatırımlar hakkında çıkarılan tebliğlerle belirlenecek. Söz konusu yatırım konusunun uygulanacağı iller de tebliğle tespit edilecek.

Bilindiği üzerde 2019 yılında bireysel sulama sistemlerine hibe desteği verilmesiyle ilgili tebliğin yayınlanması, yürütmenin hangi kamu kuruluşu tarafından yapılacağı konusunda yaşanan belirsizlikten dolayı gecikmiş ve bu problem Ocak 2019 da “Bakanlık oluru” ile çözülmüştü. 2020 yılında ise destek bütçesi belirlenmemiş ve tebliğ yayınlanmamıştı. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bireysel, Sulama, Sistemlerine, Devlet, yüzde, 50, hibe, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı