vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

“TSK baskı altında” Bingöl’de kapatılan CHP Bingöl İl Başkanı Mustafa Kurban’a ait tesiste incelemelerde bulunmak isteyen CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ve Konya Milletvekili Atilla Kart ile askerler arasında gerginlik yaşandı. Askerlerin tutumuna tepki gösteren milletvekilleri hükümetin TSK’yı baskı altına aldığını söyledi.
Bu haber 27 Eylül 2014, Cumartesi 04:23:02 eklenmiş ve 2593 kez görüntülenmiştir.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ve Konya Milletvekili Atilla Kart, Milli Savunma Bakanlığı’na ait arazi üzerinde 1993 yılında şantiye kurup, geçtiğimiz aylara kadar faaliyet gösteren ve boşaltma kararıyla birlikte kapatılan CHP Bingöl İl Başkanı Mustafa Kurban’a ait tesiste incelemelerde bulunmak için tesise geldi. Milli Savunma Bakanlığı’nın boşaltma kararıyla tel örgüyle çevrilerek askerlerin eğitim sahasına çevrilen alana alınmayan heyet, bir süre askeri görevlilerle tartıştıktan sonra CHP İl Binası’nda basın toplantısı düzenledi. CHP Bingöl İl Başkanı Mustafa Kurban, "Bana iki ay önce 50 polis, 100 asker geldiği zaman 10 dakika içerisinde şantiyenin anahtarlarını kendilerine teslim ettim. Bütün mallarımı, makinelerimi orada yaklaşık 2 milyon liralık bir tesis ve makine parkı söz konusu. Hepsini kendilerine teslim ettim ve çıktım, çünkü biz inanıyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir" dedi.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ise, Kurban’a ait işletmenin CHP’nin Bingöl’de yapılan yolsuzluklara karşı gelip, ortaya çıkardığı için kapatıldığını ileri sürdü. Kurban ve Atıcı’nın 16 Haziran 2013 tarihinde Palu, Genç, Muş demiryolu hattında orada ortaya çıkan haksız kazancı ve suç bulgularını analiz etmek, sorgulamak amacıyla Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Kart, "Bingöl’ün hak ve hukukuna sahip çıktı arkadaşlarımız. Murat Nehri üzerinde inşa edilen hidroelektrik santralini yapan firmalar tarafından zaten EPKD mevzuatına göre karşılanması gereken iş için yeni bir ihale yapılması suretiyle aşağı yukarı doğmuş olan 800 milyon lira tutarındaki o kamu zararını, o Beyt-ül Male el uzatan elin kesilmesi için yargıya başvurdular" şeklinde konuştu.

“17 Aralık aktörleri devrede”

Yolsuzluk ilişkisi içerisinde 17 Aralık aktörlerinin bulunduğunu ve siyasi iktidardan güç alarak Kurban’a ait işletmeyi kapattığını öne süren Kart, "Cumhuriyet Halk Partisi Bingöl İl Örgütü ve Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı bu olayı birlikte takip ederek, Bingöl’ün, Türkiye’nin hukukuna sahip çıktı. Ama sen misin bunu yapan. Birilerinin tekerine çomak soktular. Ne yaptılar? 17 Aralık’ın aktörleri hemen devreye girdiler. Kimden güç aldılar? Ankara’daki ağabeylerinden, yani siyasi iktidardan güç aldılar, onların verdiği cesaretle il başkanını ve önceki işletmecinin 20 yıla aşkın bir süreden bu yana işletme anlamında söylüyorum hazinenin çıplak arazisi anlamında, mülkiyet anlamında söylemiyorum. O işletmenin mülkiyetinde bulunan o tesise işgal girişiminde bulundular. Haksız müdahaleden öte, gasp niteliğinde olan el koydular, fiili durum yarattılar, devletin gücünü kötüye kullanarak el koydular" ifadelerini kullandı.

“Demiryolu hattında yolsuzluk yapıldı”

Palu, Genç, Muş demiryolu hattını harita üzerinde göstererek değerlendirmede bulunan Milletvekili Aytuğ Atıcı ise, ihaleyi alan firmanın yapması gereken işlerin devlete yaptırıldığını ve devletin 800 milyon lira zarara uğratıldığını iddia ederek, "Palu demiryolu geliyor, tren yolu Genç ve Muş’a kadar devam ediyor. Demiryolu güzergahında Murat Nehri var. Hükümet buraya hidroelektrik santrali yapmaya karar veriyor. Beyhan1, Beyhan2, Kale1 ve Kale2 diye dört tane baraj gölü yapılıyor. Burayı yap-işlet-devret sistemiyle ihaleye çıkarıyor. Buraya kim bunu işi yapar diyor ve firmalar geliyorlar inceleme yapıyorlar ve demiryolu hattı olduğunu görüyorlar ve bu demiryolu hattının yer değiştirilmesi gerektiğini aksi halde gölün altında kalacağını görüyorlar. Bu zahmetli ve pahalı bir iş. Bunu yaptıktan sonra buradan enerji elde edecekler ve satıp para kazanacaklar. Enerjiyi, elektriği kaça satacaklarına da anlaşıyorlar, fakat son dakikada bir katakulli yapılıyor. Buradaki demiryolunun azıcık aşağı doğru çekilme işlemini bu ihaleyi alan şirket yapacakken, devlete yıkıyorlar. Tam 800 milyon, eski para 800 trilyon para devletin kazasından uçup gidiyor" ifadelerini kullandı.

“Arı kovanına çomak soktuk”

Yolsuzluğun üzerine gitmekle arı kovanına çomak soktuklarını belirten Atıcı, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Biz Bingöl’de bir şeyler yaptık. Fincancı katırlarını ürküttük, arı kovanına parmağımızı soktuk, dönen çarka çomak soktuk. Biz Bingöl’de görevimiz gereği milletin bize yüklediği sorumluluk gereği bazı çalışmalar yaptık ve bazılarını korkuttuk. MTE Ilıcalar bölgesinde sıcak su buldu ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, gururla büyük bir onurla ‘Bingöl altın bulmuş gibi oldu, buradan çıkan sıcak su Bingöl’ün malıdır Bingöl halkı bundan yararlanacaktır. Bingöl’ün ısıtılması bundan yapılacaktır’ dedi bizde kendisi alkışladık ama kısa bir süre sonra burası özel bir şirkete yok pahasına verildi ve Bingöl halkı kendi öz malından mahrum kaldı biz bunu alıp meclis ve basına taşıdık.”

“Servi yolunda usulsüzlük iddiası”

Yapımı devam eden Servi köy yolunda usulsüzlük olduğunu iddia eden Atıcı: “Bingöl-Diyarbakır yolu yapılıyor maliyeti kilometre başına 1 buçuk milyon TL. Sonra bu yoldan ayrılan ve Servi’ye giden bir köy yolu yapılacak. Anayol, uluslar arası standartlarda yapılması gereken bir yolun kilometresi 1 buçuk milyona yapılıyor, bu yoldan ayrılan ve Servi’ye giden küçücük bir servis yolunun kilometresi 5 buçuk milyon liraya yapılıyor.  Şimdi ben buna dur demeyeceğim de ne diyeceğim? Ben Bingöl’ün kavurmasını, balını yemek için gönüllü milletvekili olmadım. Bunları ortaya çıkarmak için Bingöl’ün gönüllü milletvekili oldum. Bingöl’de tacize maruz kalan kadınlar, kod taşlama işçilerini, kentsel dönüşümdeki hak gasplarını, Yayladere’nin bir mezrasında bulduğu metal parçasıyla oynayan ve patlama sonucu ölen çocuğun hesabını sorduk Kiğı’da Devlet Hastanesi kapatılmasını, Karer yolunu ve daha birçok konuyu gündeme getirdik ortalık karıştı. Bunları yapınca benim dokunulmazlığım var bana dokunamıyorlar, önce araya adam koydular yılmadık devam ettik bu sefer bizi tehdit etmeye başladılar. Bana güçleri yetmeyince bütün bu olayların hıncını Mustafa Bey’den çıkarmaya çalıştılar ve sürekli cezalar yazarak, en son işyerini kapattılar. Bu bireysel bir iş değil, bugün Mustafa Kurban için bunu yaptım yarın AKP il başkanının da başına bir iş gelse onun da, HDP, DBP’nin de başına haksız hukuksuz bir iş gelse koşa koşa gelirim onu da savunurum. O nedenle kimse bunu şahsi bir iş olarak algılamasın. Biz bunları yapınca bizi yok etmeye çalışıyorlar ama başaramıyorlar, herkes aklını başına toplayacak hukuk çerçevesinde her şey değerlendirilecek. Evrensel hukukla iş yapılacak eğer suçumuz varsa elbette cezasını ödeyeceğiz. Ama eğer siz bizi çıkarlarınız için hukuku da kullanarak yemeğe çalışırsanız, biz bunları haykırmaya devam edeceğiz. İster yolumuzu kesin, ister önümüzü kesin, ister kellemizi kesin biz bunları haykırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.   

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber