Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Diyanet-Sen 2. kez Çelik dedi

Diyanet Sen Bingöl Şubesi tarafından gerçekleştirilen 2. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimle Mücahit Çelik yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.
Bu haber 10 Kasım 2014, Pazartesi 10:42:36 eklenmiş ve 4880 kez görüntülenmiştir.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Belediye Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi. Diyanet-Sen Bingöl Şube Başkanlığına yeniden seçilen Mücahit Çelik ile beraber yeni yönetim kurulu üyeleri; Cahit Çakan, Abdullah Afşin, Hasbi Gürbüz, Muhsin Kurtaran Musa Bazencir ve Muhammed Ergün’den oluştu.

Diyanet-Sen Bingöl şubesi 2. Olağan Genel Kurul’una Eğitim Bir-sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, Sağlık- Sen Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan, Diyanet –Sen Bingöl Şubesi üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 “Mesleğimiz peygamber mesleğidir”

Yeniden başkanlığına seçilen Mücahit Çelik, seçim sonrası Genel Kurulda yaptığı konuşmada İfa ettikleri din hizmetinin hayatı anlamlandıran ve yaşanabilir kılan bir değer olduğunu söyledi. Mesleklerinin peygamber mesleği olduğunu belirten Çelik, “Din hizmeti Peygamber mesleği olduğu için mesleklerin en şereflisi ve en değerlisidir. Peygamber Efendimiz varisi demektir. Biz her işimizde her sözümüzde din görevlisi kimliğimizi unutmamak din görevlisinden beklenen saygınlık ve ölçü içerisinde olmak zorundayız. Bütün bunlardan hareketle biz diyoruz ki bilgili olmak zorundayız” diye konuştu.

Çelik, “1992 yılında Memur sen ailesinin ilk sendikasının temelini atarak sendikacılığı devletçi solun ve devletçi sağın tekelinden kurtarıp insan hak ve özgürlüklerini esas alan özelde üyelerimizin özlük haklarını genelde insanlığın geleceğini dert edinerek sendikacılık yapmayı bize miras bırakan Mehmet Akif İnan Ahmet yıldız ve bu uğurda mücadele verirken 1998 yılında vefat eden kardeşlerimize Cenabı Haktan rahmet diliyorum” dedi.

“1,5 Milyar Müslüman sınıfta kaldı”

İsraillin Mescidi Aksa saldırılarına değinen Çelik, “Son günlerde 1,5 milyar İslam âleminin sınıfta kaldığı yer olarak gördüğümüz Mescidi Aksa olayı vicdanı olan her bir ferdi derinden yaralayan, her müminin yüreğini sızlatan büyük bir zulüm Müslüman kardeşlerimize ve Mescidi Aksaya karşı yapılıyor. Müslümanların ilk kıblegahı olan bu mübarek mabedde İşgalci askerlerin kirli postallarıyla girmeleri, Kuran-ı Kerimleri yerlere atmaları, bütün İlahi dinlerin koruma altına aldığı inanç hürriyeti ve Mabet dokunulmazlığına karşı yapılan büyük bir saygısızlık zulüm ve tecavüzdür.”dedi

Çelik konuşmasına şöyle devam etti:  “Artık bu zulmün son bulmasını ve zalimlerin akıttıkları kanda boğulmalarını Cenabı Haktan niyaz ediyoruz. Çünkü Mescidi Aksa onunla beraber Filistin, Mısır, Suriye Irak ve yeryüzündeki bütün Mazlum Müslümanların hali bizi ilgilendiriyor. Çünkü ümmettin meselesidir.”

Çelik, “Diyanet sen ailesinin sendikacılığa karşısında her kaydolan, her kaybettiği üyede özelde çalışanlarımızın genelde ise mazlumların sorunlarına karşı, çözümün paydası olacak güçlü aile yolunda aile fertlerimiz zenginleşiyor demeliyiz. Bu itibarla dün sendika ne işe yarıyor? Sendika benim için ne yapıyor ne yapacak sorularına cevap arayarak kurduğumuz bu sendikamızı Allaha hamdolsun ki bugün çok işe yarıyor Kimsesizlerin sesi oluyor.”diye konuştu.

“Diyanet-Sen milattır”

Çelik konuşmasını şöyle tamamladı: “Diyanetsen çok önemli bir milattır. Geleceğimizi güzelleştirme uğrunda sunduğumuz bütün katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Ama sorunlar çok. Çözüm için güce, katkıya ihtiyacımız var. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

Diyanet-Sen Bingöl şubesi 2. Olağan Genel Kurul’una Eğitim Bir-sen Bingöl şube başkanı Yunus Kava, Sağlık- Sen Bingöl şube başkanı Bilal Arslan birer konuşma yaptı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber