Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Okullardaki şiddete karşı 40 maddelik plan

Okullardaki fiziksel ve psikolojik şiddete karşı 40 maddelik eylem planı hazırlandı.
Bu haber 11 Aralık 2014, Perşembe 01:37:21 eklenmiş ve 13702 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açılışını yaptığı 19'uncu Milli Eğitim Şûrası'nda okullarda yaşanan fiziksel ve psikolojik şiddet olayları da masaya yatırıldı.


CSG Güvenlik ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından ortak hazırlanan çalışma doğrultusunda 40 maddelik bir eylem planı hazırlandı. Güvenli okul projesi "Fiziksel" ve "Psikolojik" olmak üzere iki ayakta uygulanacak.

Öğrencinin okul başarısını da artırmayı hedefleyen plan kapsamında alınan en önemli kararlar şöyle sıralandı:

http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgBütün okullarda güvenlik görevlisi ve sağlık personeli hizmet alımı yoluyla görevlendirilecek.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgOkul giriş-çıkış saatlerinde okul çevresinde trafik polisi ve gönüllü trafik denetmenleri görevlendirilecek.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgOkul çevresinin daha güvenli hale gelebilmesi için yerel emniyet güçlerinden destek alınacak, kurumlar arası işbirliği artırılacak.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgOkul giriş-çıkış noktalarının sayısı sınırlandırılacak.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgKaza ve yaralanmaları önlemek amacıyla, okuldaki onarım ve tadilatlar için okul yönetimlerine küçük onarım ödeneği tahsis edilecek.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgDepreme karşı okul ve sınıf mobilyaları sabitlenecek.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgOkul güvenliğine ilişkin ulusal ve yerel sorunları belirlemek ve analiz etmek amacıyla bu konuda bir veri tabanı oluşturulacak ve okullara göre risk haritaları çıkarılacak.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgOkul bahçesindeki otoparklar kapatılacak.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgGüvenlik açısından öğrencilerin evlerine en yakın okula devam edebilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılacak.

PSİKOLOJİK GÜVENLİK SAĞLANACAK

http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgİhtiyacı olduğu tespit edilen öğretmenlere öfke kontrolü, çatışma yönetimi, arabuluculuk gibi konularda psiko-eğitim desteği sağlanacak.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgÖğrencilerin okula bağlılıklarını ve aidiyet duygularını artırmak amacıyla okulda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler öğrencilerin talep ve görüşleri doğrultusunda düzenlenecek.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgRehberlik servisi ağır psikolojik sorunlar yaşayan öğrencilere yardım amacıyla aileye de yol gösterecek.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgDaha önce şiddet uyguladığı tespit edilen öğretmen, yönetici ve denetçilerin üst görevlere atanmaları engellenecek.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgOkul personeli ve öğrencilere yönelik şiddet, yaralama, gasp vb. olaylar yaşanması halinde, MEB öğrencilerin ve personelin hukuki savunmasını üstlenecek.
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpgCep telefonlarının okulda uygunsuz kullanılmasının önlenmesi amacıyla, bilişim teknolojilerinin etik kullanımı konusunda öğrenci, öğretmen ve velilere dönük eğitim çalışmaları yürütülecek. (Sabah)

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber