vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

PYD, Muhalif Kürtleri de sürüyor

PYD güçleri bölgede, Türkleri, Arapları ve hatta kendi çizgilerine uygun olmayan Kürtleri bile göçe zorluyor.
Bu haber 2015-07-02 01:34:08 eklenmiş ve 3023 kez görüntülenmiştir.

Bölgede koalisyon uçaklarının bombalarla PYD'nin önünü açtığını söyleyen Suriye Demokratik Türkmen Hareketi Başkanı Abdülkerim Aga, “Esed de yaptığı yardımlarla bölgeyi PYD'ye bırakıyor. Esed'in PYD'ye verdiği destek geçen hafta paylaşılan Wikileaks belgeleriyle gün yüzüne çıkmıştı. Konuya ilişkin konuşan Suriye Demokratik Türkmen Hareketi Başkanı Abdülkerim Aga ise "Bu zorunlu göç dalgasına derhal bir şeyler yapılmalıdır. Durum kötüye gidiyor bölgede yaklaşık 1 milyon Türkmen tehcire zorlandı. Bölgenin demografik yapısı değiştirilmeye çalışılarak olası bir Kürt devleti için zemin hazırlanıyor" dedi.

ESED VE AMERİKA KÜRT DEVLETİNİ KURMAK İÇİN UĞRAŞIYOR

“PYD güçleri bölgede, Türkleri, Arapları ve hatta kendi çizgilerine uygun olmayan Kürtleri bile göçe zorluyor. Kendi istedikleri tarzda bir yapı oluşturmaya çalışıyorlar” diyen Aga, bölgede dayatmanın olduğunu ve bölgenin demografik yapısının değiştirilmeye çalışıldığını ifade etti.

 Aga, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkmenler IŞİD ile işbirliği yapmakla suçlanıyor. IŞİD'e karşı çıkmadınız, ayaklanmadınız diyerek Türkmenleri sorguya tutarak göçe zorluyorlar.  Bu tavrı da koalisyon uçakları ve Esed rejimi de bombalamalarıyla destekliyor. Gereken zemin bu şekilde sağlanmaya çalışılıyor ve bölge Kürt devleti için hazırlanıyor."

ESED PYD'YLE ORTAK ÇALIŞIYOR

PYD’nin Esed rejimiyle işbirliği yaparak bölgede Türkmenleri ve Arapları tehcire zorladığını ifade eden Aga, “ Geçtiğimiz hafta Wikileaks tarafından paylaşılan belgelerde İran rejiminin, Esed'den, PKK ile işbirliği yapması isteğinin olduğunu da gördük. Bölgede açıkca görülüyor ki, PYD Suriye'de rejimle işbirliği yapıyor.  Petrol ve kaynaklar tamamen onlara terk edilmiş durumda. Suriye rejimi örgüte gereken kaynağı sağlayarak bölgede tutunmasını sağlamaya çalışıyor. Türkmenlerin de bir şekilde bölgeden sürülmesine destek oluyorlar. Rejimin bu desteğiyle 1 milyon civarında Türkmen hızlı bir şekilde farklı yerlere göç ettirildi. Türkiye devleti bu göç dalgasına acilen müdahale etmelidir" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE YARDIMLARIYLA YANIMIZDA OLDU

Bölge Türkmenlerine Türkiye'nin yardımlarını esirgemediğini ifade eden Aga, " Türkiye misyonu olan ve dünya adaleti için uğraşan bir ülkedir. Arap âlemi bütün bunlara sesiz kalırken, Türkiye bütün Suriye'deki Türkmenlere eşit şekilde yardım gönderdi. Türkmenler her türlü yardımlardan nasibini aldı. Türkiye sınırı açmış, insanları aç susuz bırakmamıştır. Türkiye, açık sınır kapısı politikası uygulayarak mültecileri bağrına bastı. Türkiye'nin IŞİD'e yardım etme gibi bir durumu hiç bir zaman olmamıştır. Türkiye bölge insanının üzüntüleriyle ilgileniyor, gerekli yardım malzemelerini de ellerinden geldiği kadarıyla sağlıyor. Biz bunun için Türkiye'ye minnettarız" şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeni Söz

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber