vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Müjde Doktorlara Ek ücret geliyor

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu müjdeyi verdi. Yeni yapılan performans düzenlemesiyle doktorlara bin 200 TL ek ücret verilecek.
Bu haber 2018-10-06 19:28:57 eklenmiş ve 2274 kez görüntülenmiştir.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndandoktorlara performans düzenlemesi müjdesi geldi.

Yeni sistemin ayrıntılarını açıklayan Bakan Müezzinoğlu, yapılacak değişiklikle hekimlerin maaşlarında 800 ila bin 200 TL arasında ek ücret geleceğini açıkladı.

Hastane ve branşlara göre daha adaletli bir dağılım getirecek olan sistem, yeni dönemde uygulanmaya başlayacak. Düzenlemeyi devlet hastanelerinde bulunan özellikli birimlerdeki doktorların özel hastanelere gidişini önlemek üzere yaptıklarını belirten Müezzinoğlu, yeni sistemi şöyle anlattı: ** Kamu hastanelerinde doktorlarımız sadece hasta bakmıyor, eğitim de veriyor. Doktorlarımızın gelirini artırmak için hastanelerimizde branş bazlı risk esaslı dağıtım modeline geçeceğiz. Özellikle daha çok risk primi ödeyen doktorlarımızın branşlarına pozitif avantaj sağlamayı hedefliyoruz. Bunlar özellikli ve riskli, komplikasyon ihtimali yoğun girişimsel işlemlerin fazlaca yapıldığı branşlar. Kadın doğum, yoğun bakım, kardiyoloji, KVC, organ nakli, uzuv kopmalarına bağlı replantasyon girişimi gibi işlemlerde tavanın iki katına kadar doktorlara ek ödeme yolunu açıyoruz.

Yeni performans düzenlemesinin doktorların sex shop ücretlerini ne kadar artıracağını 10 bölgede simülasyonlar yaparak hesapladık. Buna göre tavandan dağıttığımızda bir hekim aylık maaşına 800 ile bin 200 TL arasında ilave ücret alabilecek. Nöbet ve yoğun emek gerektiren işlerde yardımcı sağlık personeline 100 ile 150 TL arasında ilave ücret planlıyoruz. Tabii bu acil, yoğun bakım, ameliyathaneler gibi özellikli birimler için geçerli.

Türkiye genelinde tek bir modülle birlik bazında ek ödeme hesaplama modeli getiriyoruz. Hasta sayısı düşük hastanelerin performansını Türkiye ortalamasına göre değerlendireceğiz. Eskiden her hastane kendi hekim portföyüne göre performans hesaplarken yeni sistemde aynı roldeki tüm branşları girişimsel işlem puanına göre değerlendireceğiz. Herkes kendi içinde kendi hastane rol gruplarının işlem puan ortalamasına göre değerlendirilecek. Yani, 50 yataklı bir hastanenin dahiliye doktoru Türkiye genelinde bu hastane grubundaki tüm dahiliye doktorlarının ortalama performansına göre taban performansı alacak. Böylelikle, doktorların performans için fazla poliklinik yapıyor ya da çok hasta bakan çok alıyor algısı son bulacak. Aynı şekilde yatak sayısı yüksek hastanelerin de branşlara göre Türkiye ortalaması taban puanı sistemi işleteceğiz.

Seks oyuncakları sağlık açısından yararlı
Birçok sektörde ürünlerini görebildiğimiz ve bir marka haline gelen Grinin 50 tonu filminde kullanılan seks oyuncakları, birçok insanın hayatına girdi ve en çok satan seks oyuncakları arasında yer aldı. Seks ve ilişki uzmanı Dr. Nikki Goldstein ile seks oyuncakları üreticisi Suki Dunham, seks oyuncaklarının neden bu kadar popüler olduğunu ve kadın sağlığına yararlarını anlattı.

Seks oyuncakları hala bir tabu konusu, ancak pek çoğu, cinsel hazzı sağlamanın yanı sıra, kadınların sağlığı için de oldukça yararlı.

Seks oyuncakları satıcısı Suki Dunham, kegel toplarının (vajina topu) en çok satan seks oyuncağı olduğunu söylüyor. Dunham, ''Bunu konuşmak bile tabuyken şimdi pelvik taban terapistleri var. Algıdaki bu değişim nedeniyle seks oyuncaklarına da yoğun bir talep var. İnsanlar cinsel zevkleriyle daha açık hale geliyor. Kegel egzersizleri daha yoğun bir orgam için mükemmel''diye ekliyor.

Birçok sektörde ürünlerini görebildiğimiz ve bir marka haline gelen Grinin 50 tonu filminde kullanılan seks oyuncakları, birçok insanın hayatına girdi ve en çok satan seks oyuncakları arasında yer aldı.

Seks ve ilişki uzmanı Dr. Nikki Goldstein ile seks oyuncak üreticisi Suki Dunham, seks oyuncakları ve vibratör kullanımının neden bu kadar popüler olduğunu ve kadın sağlığına yararlarını anlattı.

Seks oyuncakları hala bir tabu konusu, ancak pek çoğu, cinsel hazzı sağlamanın yanı sıra, kadınların sağlığı için de oldukça yararlı.

Seks ve ilişki uzmanı Dr. Nikki Goldstein, ''seks oyuncakları vücudunuzun içindeki ağırlıkları tutmaya devam etmeniz gerektiğinden, kadınların pelvik taban kaslarını geliştirmesi açısından oldukça önemli. Ayrıca doğum sonrası ve idrar kaçırma problemi yaşayan kadınların vajinalarının iyileşmesine yardımcı olur. Ve bonus olarak kan akışını düzenlediğinden mükemmel bir orgazm sağlar'' diye konuşuyor.

Nikki, ''cinselliğin bu kadar tabu olması çok saçma. Seks, partnerimizle aramızdaki bağın daha kuvvetli olmasını sağlıyor ve bizi mutlu ediyor'' diye ekliyor.

Kegel Egzersiz Topları

Vajina topları cinsel ilişkiden alınan zevki artırmasının yanında rahim kaslarını da güçlendiriyor. Bu kasların güçlenmesi hem pelvik taban sağlığı hem de orgazm kalitesi için önemlidir.

Kadın-doğum uzmanları, pelvik kaslarını güçlendirmek için kegel egzersizlerini öneriyor. Pelvik taban kasları rahim, idrar kesesi ve kalın bağırsağın bir kısmını da destekliyor.

Egzersizler, rahim sarkmalarının önüne geçiyor.

Gebelikte ve doğum sonrası öksürme, gülme, aksırma, hapşırma sonucu görülen idrar kaçırma sorununu engelliyor.
Yerde, ayakta ve duvardan destek alarak yapılan egzersizler, ayrıca pelvik kaslarını cinsel ilişkiden daha fazla zevk almak için kullanmayı da öğretiyor.

Seks oyuncakları satıcısı Suki Dunham, kegel toplarının (vajina topu) en çok satan seks oyuncağı olduğunu söylüyor. Dunham, ''Bunu konuşmak bile tabuyken şimdi pelvik taban terapistleri var. Algıdaki bu değişim nedeniyle seks oyuncaklarına da yoğun bir talep var. İnsanlar cinsel zevkleriyle daha açık hale geliyor. Kegel egzersizleri daha yoğun bir orgam için mükemmel''diye ekliyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber