vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

İmar Müdürü ‘usulsüzlük’ iddialarına cevap verecek

Bingöl Belediyesinin ‘imar’ gündemli meclis toplantısında, Demokratik Bölgeler Partisi(DBP)’nin imar konusunda usulsüzlük yapıldığını tespit ettiklerini söylediği alanlarla ilgili Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ileriki bir tarihte İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Hanefi Barakazi’nin basına açık şekilde sunum yapacağını söyledi.
Bu haber 2017-12-05 14:40:33 eklenmiş ve 764 kez görüntülenmiştir.

Bingöl Belediyesi’nin Aralık ayı meclis toplantısının ikinci gününde, Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) grubunun geçtiğimiz ay Bingöl’de ki imar konusunda yaşanan sıkıntılar ile ilgili verdiği önerge konuşulmadı.

Geçtiğimiz ay Bingöl kamuoyu ve yerel gazetelerinde sıkça yer alan ve Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin açıklama yapmak zorunda kaldığı emsal karar gösterilerek Belediyenin bağış karşılığı kat izni verdiği yapılar ile ilgili, imar gündeminin tartışıldığı Aralık ayı meclis toplantısının ikinci gününde açıklama yapılması bekleniyordu.

Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) sözcüsü Aydın Bürçün, geçen ay İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Hanefi Barakazi’nin sunum yapması için verdikleri önergeye, geçtiğimiz yılın ve bu yılın İmar Yönetmeliğini hazırlayarak gelmesine itiraz etti. Bürçün, 2016 yılı meclis tutanaklarında da yer alan İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Hanefi Barakazi’nin gelecek yıl emsal karar karşılığı, bir firmanın Belediyeye 1 milyon TL bağış yapacağını yalnız 2017 gelir kalemleri arasında 1 milyon TL’nin görülmediği konusuna açıklama yapılmasını istedi. Bürçün, bahsi geçen firmanın 5 bin metrekare yapı alanı olan arsaya 33 bin metrekare yapı yaptığını söyleyerek İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Hanefi Barakazi’den durumu açıklamasını istedi. Mehmet Hanefi Barakazi konu hakkında hazırlık yapmadıklarını toplamda 500 yapıya ruhsat verdiklerini ve bunların hepsi hakkında açıklama yapmasının mümkün olmadığını belirtmesi üzerine, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi konunun kapatılmasını ve bir sonra ki gündem maddesine geçilmesini istedi. Aydın Bürçün’ün Başkanın bu kararına itiraz etmesi üzerine Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ‘yetkim var ve kesiyorum’ diyerek, ileri ki bir tarihte Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) grubunun imarda usulsüzlük tespit ettikleri alanları parsel şeklinde belirtmesini isteyerek İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Hanefi Barakazi’nin basına açık bir şekilde sunum yapacağını söyledi.

İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Hanefi Barakazi ise toplantı sonrası Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) grubunun önergesi elinize ulaştı mı? Sorularını yanıtsız bıraktı.

Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) sözcüsü Aydın Bürçün ise toplantı sonrası, verdikleri önergede hangi yapıların kast edildiğinin bilindiğini söyleyerek, Bingöl’de ki genel imar sorunları, imar usulsüzlükleri ile ilgili genel bir açıklama yapılmasını istedik dedi.

Demokratik Bölgeler Partisi(DBP)’nin İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Hanefi Barakazi’den sunum yapmasını istediği önerge;

İmar yönetmeliği; yapı ruhsatı işlemi sürecinde ki mimari projede yer alan aplikasyon belgesinin düzenlemesi ile fenni mesuliyet (mesleki teknik uygulama sorumluluğu) hizmetlerinin nitelikli ve etkin bir şekilde yapılması, bu şekilde yapıların ruhsat eki projelerine göre yürürlükteki yasa, yönetmelik, şartname ve standartlara uygun olarak inşa edilmesini sağlayan yönetmeliktir.

Bingöl Belediyesi İmar Müdürlüğü olarak İmar Yönetmeliğimiz var mıdır, varsa çalışmalar bu yönetmeliğe göre mi yapılmaktadır, yoksa kişiye özel uygulama mı yapılmaktadır. Sorularımıza, Grubumuza yazılı, meclise de yazılı olarak cevap verilmesi hususunu saygılarımızla arz ederiz.

                                                                                                                

                                                                                                                               HABER: Ahmet BOYDAŞ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber