vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Özsoy Cinsel İstismar’ı sordu

HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, son bir ayda basında yer alan cinsel istismar olaylarını verdiği önergeyle meclise taşıdı.
Bu haber 2017-12-12 14:43:21 eklenmiş ve 871 kez görüntülenmiştir.

HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Türkiye Büyük Millet Meclisine sunduğu önergede son bir aydır yerel ve ulusal basında yer alan Bingöl’de ki cinsel istismar vakalarını sordu. Özsoy’un meclise sunduğu önergede şu ifadeler yer aldı. Türkiye’de her yıl binlerce çocuğun cinsel istismara maruz kaldığı bilinmektedir. Son olarak Bingöl’de, basına yansıdığı kadarıyla, tehdit ve şantaj yoluyla sistematik bir biçimde ve uzun zamandır devam eden 3 ayrı cinsel istismar olayı yaşanmıştır. Kamu görevlisi olan bazı güvenlik korucularının da bu istismar olaylarına karıştığı tespit edilmiştir. Konu hakkında detaylı bilgiye sahip değiliz, çünkü açılan davaya yine gizlilik kararı getirilmiştir. Özellikle vurgulamak isterim ki, ilgili bakanlık daha önce bu hassas konu üzerinde yürüttüğümüz çalışmalara maalesef ciddiyetle yaklaşmamış; örneğin, 23.05.2017 tarih, 4645 sayılı ve Bingöl’de yaşanan cinsel istismarlara yönelik verdiğimiz soru önergemize Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı yedi aydır herhangi bir cevap verme zahmetinde bile bulunmamıştır. Onun için bu soru önergemizi sayın Başbakan’a sunma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Yine, 2013 yılında meydana gelen ve kamu görevlisi olan altı uzman çavuşun karıştığı bir cinsel istismar olayı Bingöl’de infial uyandırmıştı. Kurban 16 yaşında bir kız çocuğuydu. O zaman Bingöl milletvekili olan Sayınİdris Baluken hakkında bu istismar olayı üzerine yaptığı konuşma ve protestolar yüzünden “toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet etmekten” dava açılmıştı. Sayın Baluken hakkında fezleke hazırlayan savcı “FETO/PDY” ile ilişkisi olduğu gerekçesi ile 19 Temmuz 2016 tarihinde açığa alınmıştı. Altı uzman çavuş 1 ile 7 yıl arası değişen hapis cezalarına çarptırılmıştı.

Son zamanlarda iyice artan cinsel istismarların engellenmesi için hükümetin acilen yasal ve idari tedbirler alması gerekmektedir. Biz de konunun yakından takipçisi olacağız.

                Bu bağlamda;

1)       Son on yılda Türkiye genelinde ve Bingöl yerelinde resmi makamlarca kaç cinsel istismar olayı tespit edilmiştir? Ciddi artış gösteren cinsel istismar olaylarının sebepleri hakkında hangi araştırmalar yapmakta, ne gibi önlemler almaktasınız?

2)       Türkiye genelinde ve Bingöl’de şu an devam eden kaç cinsel istismar davası vardır?Bunların kaçında gizlilik kararı verilmiştir?

3)       Bu cinsel istismar kurbanlarının kaçı çocuktur?

4)       Cinsel istismarda bulunduğu tespit edilen kaç kişi ceza almıştır? Verilen cezaların niteliği nedir? Bu cezaların caydırıcı olduğunu düşünüyor musunuz?

5)       Cinsel istismar mağdurları ve ailelerinin fiziki ve ruhsal durumunu iyileştirmek için yaptığınız somut çalışmalar nelerdir?

6)       Bingöl’de yaşanan son üçcinsel istismar olayıyla ilgili başlayan hukuki süreç ne aşamadadır?

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber