vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Bingöl’ün risk haritası çıkarılıyor

Bingöl’de ASDEP görevlilerinin, aile ziyaretleriyle yaptıkları incelemeler sonucu elde edilen verilerle Bingöl’ün risk haritası çıkarılıyor. Elde edilen risk haritasıyla sorunların aile bazında tespiti yapılıyor.
Bu haber 2018-01-28 16:19:21 eklenmiş ve 656 kez görüntülenmiştir.

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kurulan, Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında Bingöl’de 22 Kasım 2017 tarihinden bu yana, 2 bin 100 hanede yaşayan 8 bin 500 kişi incelendi. ASDEP görevlilerinin yaptığı incelemelerde, ihtiyaç sahibi ailelerin ve dezavantajlı kişilerin eğitim, sağlık, gelir, istihdam gibi konularda sorunları tespit edildi. TRT GAP Radyosuna, ASDEP hakkında merak edilen soruları cevaplayan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli ASDEP görevlisi Sosyolog Abdullah Çelikayak, anında hizmet anlayışıyla ASDEP’in diğer sosyal destek programlarından ayrıldığını söyledi.

Bingöl’ün üç büyük mahallesinde 2 bin 100 ailede 8 bin 500 kişi incelendi.

ASDEP görevlilerinin yaptıkları alan taramalarıyla, elde ettikleri veriler sonucunda risk haritaları oluşturduklarını söyleyen Çelikayak, oluşturulan risk haritalarıyla iller arasında ve bölgeler arasında ki farklılıkların Sosyolojik olarak gözlemlendiğini ve bölgesel ve iller bazında tespit edilen sorunlara tedbir alındığını söyledi. Bingöl merkezinde üç büyük mahallede alan taramasının tamamlandığını söyleyen Çelikayak, 2 bin 100 hanenin kapsını çaldıklarını, 574 hanenin ise kapılarına kadar gidip çeşitli nedenlerden dolayı kimseye ulaşamadıklarını söyledi. Çelikayak ‘ iki aylık bir süreç içerisinde, 2 bin 100 hanede 8 bin 500 kişiyi inceledik. Yaptığımız incelemeler sonucunda 182 vatandaşın hayatına doğrudan dokunduk.’ Dedi.

‘Şu ana kadar 19 kişinin hayatına doğrudan dokunuldu’

Abdullah Çelikayak, ASDEP hizmetinin anlaşılması için verdiği örnekte ‘ evde bakım ücreti hizmetini almak için kişinin yüzde 50 ve üzeri raporu olması, raporda ağır engelli kısmında evet yazması gerekiyor. Ayrıca; gerekli maddi kriter şartının da sağlanması gerekiyor. Anlayacağınız bu hizmetten faydalanmanın şartları oldukça ağır. Yaptığımız alan taramalarında 19 kişinin bu şartları taşımalarına rağmen, engelli bakım ücreti hizmetinden yararlanmadıklarını gördük. Sosyal Destek Merkezine yaptığımız yönlendirmeyle bu 19 kişinin bu hizmetten yararlanmasını sağladık.’ Dedi.

Sosyolog Abdullah Çelikayak, TRT GAP Radyosu Diyarbakır stüdyolarından kendisiyle yapılan canlı bağlantıda, ASDEP görevlilerinin 22 Kasım 2017’den beri yaptıkları incelemeler sonucu kurumların ilgili birimlerine yönlendirdikleri kişi sayısını huzur evi bakım rehabilitasyon desteğine yönlendirilen kişi sayısı 2, eğitim destek hizmetine yönlendirilen kişi sayısı 8, engelli aylığı hizmeti 10, engelli kimlik kartı hizmetine yönlendirilen kişi sayısı 2, evde bakım ücreti hizmeti 19, iş meslek kursları ve iş-kur hizmetine yönlendirilen kişi sayısı 40, nakdi yardım hizmetine yönlendirilen kişi sayısı 45, sağlık destek hizmeti kişi sayısı 24, şiddet nedeniyle destek hizmetine yönlendirilen kişi sayısı 2, sosyal ekonomik destek hizmetine yönlendirilen kişi sayısı 20, yaşlılar için bakım ve rehabilitasyon hizmetine yönlendirilen kişi sayısı 2, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları işlemler hizmetine yönlendirilen kişi sayısı 2 olarak açıkladı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber