vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Sağlık ocağı unutuldu!

Mayıs ayında yıkılması planlanan 1 No’lu Sağlık Ocağının nereye taşınacağı konusu netlik kazanmadı. Yıkılmasına az bir süre kalan Sağlık Ocağının sorunlarıyla İl Sağlık Müdürlüğü’nün ilgilenmediği iddia edildi.
Bu haber 2018-01-31 18:19:10 eklenmiş ve 297 kez görüntülenmiştir.

Genç Caddesi üzerinde uzun yıllardır hizmet veren 1 No’lu Sağlık Ocağı Mayıs 2018 tarihinde yıkılıyor. Bingöl Valiliğinin yeni binasının inşa edileceği alan üzerinde bulunan sağlık merkeziyle ilgili nasıl bir karar alınacağı vatandaş tarafından merak ediliyor.

‘Çarşı merkezinde bir yer seçilsin’

Valilik binasının inşa edilmesiyle birlikte sağlık merkezi için yeni adresin yine çarşı merkezi olmasını isteyen vatandaşlar, “Bilindiği gibi 1 No’lu Sağlık Ocağı binası çarşı merkezinde uzun yıllardır hizmet veriyor. Valilik binasının buraya taşınacağından ötürü bina yıkılacak. Ancak yeni adresin ve nerede hizmet vereceğine ilişkin İl Sağlık Müdürlüğü ve ilgili diğer kurumlardan herhangi bir açıklama yapılmadı. Yer konusunda yine çarşı merkezine yakın bir bölgenin tercih edilmesini istiyoruz. Çünkü hastanelerin çoğu Düzağaç bölgesinde ve bu merkezinde o bölgeye taşınmasını istemiyoruz. Binayla ilgili alınacak bir kararda vatandaşın görüşünün alınmasını istiyoruz. Çünkü buraya gidip gelenler bizler ve ailelerimiz olacak. Dolayısıyla merkezde uygun bir yer seçilerek burada hizmet verilmesini talep ediyoruz.”dediler.

KETEM ve sağlık merkezleri burada

Öte yandan KETEM, Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi’nin de hizmet verdiği binaya günde yüzlerce hasta gidiyor.  100’ün üzerinde personelin görev yaptığı binada, ciddi sıkıntılar da mevcut. Yıkılacağı yönünde alınacak karardan dolayı ihmal edilen binada, sedyelerden masa sandalyede kadar birçok eşya kullanılmayacak durumda.

Sağlık müdürlüğü ilgilenmiyor iddiası

İl Sağlık Müdürlüğü’nün binanın sorunlarıyla ilgilenmediğini iddia eden vatandaş ise, “İl Sağlık Müdürlüğü bu binaya resmen üvey evlat muamelesi yapıyor. Bu bina çarşı merkezinin en önemli sağlık binasıdır. Bir vatandaş olarak buraya gittiğimizde utanıyoruz. Her taraf dağınık, eşyalar ve sedyeler param parça. Sağlık merkezinin taşınacağı yönünde söylentiler olmasına rağmen kurum herhangi bir açıklama yapmıyor. Vatandaş olarak bunları bilmeye hakkımız var. Bu bina bir hastane kadar hizmet veriyor. Binanın içinde KETEM’den dolayı konulan röntgen cihazı için gerekli koşullar sağlanmamış. Cihazın bulunduğu oda da radyasyon koruması yok. Buraya gelen vatandaşın sağlığı resmi olarak riske atılıyor. Burayla neden ilgilenmiyorlar anlam veremiyoruz. Bingöl’ün sağlık alanında yaşadığı sıkıntıyı çevre illerden hiçbiri yaşamıyor. Çocuk hastanesinde doktor yok, devlet hastanesi 5 yılda biter, çevre illere sevk sorunu zaten devam ediyor, İl Sağlık Müdürü aylık olarak değişiyor, Bingöl neden bu durumda anlam veremiyoruz. Çağrıda bulunuyoruz cevap veren olmuyor. Bu bina nereye taşınacak, ne yapılacak diyoruz tatmin eden bir açıklama yok. Siyasilerin atama terfi işlerini bırakarak hizmete ve şehrin sağlık sorunlarıyla ilgilenmeye devam ediyoruz. Bu binanın vatandaşı mağdur etmeyecek bir yere taşınmasını talep ediyoruz. Çarşı merkezinde yoğunluk göz önüne alınarak ona göre karar alınmasının daha doğru olacağını düşüyoruz.”dediler.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber