vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Dr. Bağış’a Amerika’dan teklik

Bingöl Üniversitesi akademisyenlerinden Ekonomist Dr. Bilal Bağış dünyanın en iyi okullarından UC Berkeley’den misafir hocalık teklifi aldı.
Bu haber 2018-02-13 19:28:53 eklenmiş ve 518 kez görüntülenmiştir.

Dr. Bağış’ın davet aldığı UC Berkeley, neredeyse her alanda, ABD’nin en prestijli üniversitelerinden biri. Üniversite, istikrarlı bir şekilde, ABD’nin en iyi kamu okulu ve genel sıralamada da en iyi 2-3 ekonomi bölümü sıralamasında kendine sürekli yer bulmaktadır. Aynı okul, ekonomideki iki temel okuldan Keynezyen okulun da bayraktarlığını yapmaktadır. Elbette, sadece ekonomide değil, neredeyse tüm bölümleri dünya genelinde kendi alanından en iyi bolümler arasında saygınlık kazanmış, parmakla gösterilen bir okul.

University of Califronia Berkeley, 22 farklı Nobel ile nice farklı ödüller alan birçok bilim insanını barındıran sayısız bölüme sahip öncü bir üniversitedir.

Birçok bağımsız uluslararası kurum ve yayın tarafından tüm dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen University of Califronia Berkeley, ABD’de, özellikle de ekonomi biliminde çığır açan önde gelen ekonomi bölümlerinden birine sahiptir. Bünyesinde Williamson, McFradden ve Akerlof gibi Nobel ekonomi ödüllü ekonomistler ile daha birçok farklı alanda da yine 22 farklı Nobel ile nice farklı ödüller alan birçok bilim insanını barındıran sayısız bölüme sahip öncü bir üniversitedir. UC Berkeley, aynı zamanda, Fed başkanı Yellen’in de eski okulu ve yetiştiği ortamdır.

Dr. Bağış, Türkiye’nin prestijli üniversitelerinde tamamladığım lisans ve yüksek lisans öğreniminin ardından; modern ekonomi eğitimin bugünkü merkezi ABD’de, yine University of California’da, alanının öncüsü akademisyenlerden dersler almış ve uluslararası finans ve para politikaları alanında dünyanın en iyi akademisyenleri ile çalışma imkânı bulmuştu. 2015’te akademik kariyere dönüş yapan Dr. Bağış’ın ilgisi, tez ve çalışmaları, lisans döneminden bu yana, istikrarlı bir şekilde, ülkenin ekonomik sorunları ve politika enstrümanlarının etkinliği üzerine odaklanmaktadır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber