vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Şoförlerden Yetkililere Çağrı

S.S. Bingöl Havaalanı Taksi Yolcu Taşıma ve İşletme Kooperatifi üyeleri, havaalanı taksi işletmesi ile ilgili mağduriyetlerini dile getirerek yetkililerden çözüm istediler. Belediyeden yapılan açıklamada ise bir hizmet götürülecekse bunu belediye götürür denildi.
Bu haber 2018-02-15 16:24:40 eklenmiş ve 632 kez görüntülenmiştir.

Bingöl Havaalanı taksi işletmeciliği işini ihale ile alan, taksi plakalarını İl Trafik Komisyonunda oy birliği ile alınan karar sonrasında çıkartan kooperatif üyeleri, bu karara dayanarak 11 adet taksi aldıklarını ve taksilerine taksimetre takıp sarıya boyadıklarını bildirdiler.

Belediye temsilcisinin karara imza atmasına rağmen daha sonra belediyenin itiraz dilekçesi verdiğini belirten kooperatif üyeleri, itiraz dilekçesi ile birlikte karar alt komisyona gönderilmiş ve alt komisyon bir türlü toplanıp bu iş hakkında kesin bir karar vermiyor şeklinde konuştular.

Mağdur olduklarını belirten üyeler, taksileri kredi ile aldıklarını, bir sürü borca girdiklerini, günden güne de borçlarının artıklarını söylediler. Yetkililerin bir an evvel bu işi çözmelerini isteyen üyeler, bu mağduriyete son verilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Konuyla ilgili ilk etapta belediyeye başvurduklarını iddia eden üyeler, belediyenin kendilerine bahse konu alanın belediye sınırlarına dâhil olmadığını, bunu İl Komisyon kararıyla alabileceklerini ifade ederek belediye tarafından yönlendirdiklerini söylediler. Komisyona başvurup komisyondan olumlu yönde karar çıktığını, plakların ve numaralarının belirlendiğini, ayrıca buna istinaden borçlanarak araç alındığını, araçların tüm resmi işlemleri bittikten sonra komisyonda olur veren belediyenin tekrar itiraz dilekçesi vererek karara itiraz ettiğini belirttiler. Belediyenin neden olur verdiğini ve neden sonradan bu karara itiraz ettiğini anlamadıklarını söylediler.

S.S. Bingöl Havaalanı Taksi Yolcu Taşıma ve İşletme Kooperatifi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

 “S.S. Bingöl Havaalanı Taksi Yolcu Taşıma ve İşletme Kooperatifi olarak Devlet Hava Meydanlarına ait Bingöl Havaalanında Taksi işletmeciliği işini ihale ile almış. Kooperatifimizin talebi üzerine İl Trafik Komisyonu 05.10.2017 Tarih ve 2017/3 sayılı komisyon toplantısında 11 adet 12T2001-2011 serileri arasında Taksi plakası verilmesine oy birliği ile karar verilmiş. Kooperatif üyeleri Bu Karara istinaden kimi eşinin altınlarını satarak, Kimi kredi çekerek, Kimi de eşe dosta borçlanarak 11 adet sıfır km araç almış bu araçların sarı boyalarını yapmış, Taksimetrelerini takmış, Fenni muayene tespitlerini yapmış, Bağlı bulunduğu odaya kayıt yapmış ardından Trafik şubesine gitmiş orda Tescil işlemleri yapılmamış bekletilmiştir. Belediye Başkanlığının Trafik tescil ve Denetleme şube müdürlüğüne verdiği T plakasına itiraz dilekçesine istinaden ve Plakaların verildiği kararda Belediye Temsilcisinin imzası bulunmasına rağmen,  İl Trafik Komisyonu 13.11.2017 Tarihli Toplantısında 11 adet 12T2001-2011 serileri arasında Taksi plakası verilmesi kararını iptal etmiş alt komisyona havale etmiştir. Ve aradan geçen bunca zamana rağmen bir ilerleme olmamış halen bekletilmekteyiz borçlarımıza borç üstüne borç gelmektedir. Oysaki Devlet Hava Meydanlarına ait bütün havaalanlarında T Plaka ile Taksiler Faaliyet göstermekte ve Havaalanına kira ödemekteler. Bingöl’de de biz Kooperatif üyeleri Havaalanına araç başına aylık kira ödemekteyiz ve bu süreçte 1.000.000.00.TL üstünde masraf etmiş çok mağdur durumdayız ve 5393 sayılı belediye kanununun 14 maddesinde yer alan (Ek fıkra 1.7.2006-5538/29 md.)”Sivil hava ulaşımına açık havaalanları ile bu havaalanları bünyesinde yer alan tesisler bu kanunun kapsamı dışındadır.” Amir hükmü gereğince söz konusu plakaların verilmesinde sakınca olmadığını düşünüyoruz, bu plakaların tarafımıza neden verilmediğini bizlerde bilmemekteyiz. Ayrıca mağduriyetimizin asıl sebebi de trafik komisyonunun bize araçların alınabileceği yönünde tebliğinden ötürü oluşmuştur. Yetkililerin bir an önce sıkıntımızı gidermelerini talep ediyoruz. Bizler usulsüz hiçbir beklenti içerisinde de değiliz. Yasal haklarımız neyse beklentimizde o yöndedir. Yetkililerin bu konuda bize yardımcı olmasını istiyoruz.”

“Belediyeden açıklama”

İtiraz dilekçesi ile alakalı sorulan soruya cevap veren Belediye Zabıta Müdürü Mehmet Erdem, “Bir hizmet gidiyorsa bunu belediye olarak biz götürelim dedik. İhalesiz rekabetsiz hat almışlar. Bu 400 bin TL verip hat alan esnafa haksızlıktır. İnsanlık dışıdır. Alt komisyon da üst komisyon da red verdi. Bu sadece Belediyenin vereceği bir karar değil. Komisyonda Valilik, Milli Eğitim, Karayolları gibi birçok kurum var. Tüm bu kurumların aldığı bir karar sonrası bunlar red edilmiştir. Tekrar söylüyorum, Eğer hizmet verilecekse belediye verir. Trafik komisyonunda bunların hepsini belirttik. Şehir merkezindeki esnafları mağdur etmemek adına biz de buna karşı çıktık “şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber