Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Cumhurbaşkanını Yanılttılar

Kazım Ataoğlu, AK Partinin Bingöl’de üç milletvekili adayının da merkezden seçilmesi ile ilgili ‘‘Tayyip Bey’in önüne yanlış şeyler kondu, onu düzeltmeye de kimse cesaret edemedi.’’ Dedi.
Bu haber 2018-06-01 17:15:21 eklenmiş ve 651 kez görüntülenmiştir.

 

İYİ Parti Bingöl Milletvekili adayı Kazım Ataoğlu, AK Partinin Bingöl’de üç milletvekili adayının da merkezden seçilmesini ‘‘Tayyip Bey’in önüne yanlış şeyler kondu, onu düzeltmeye de kimse cesaret edemedi.’’ Şeklinde yorumladı. AK Partinin üç adayında merkezden seçilmesini, AK Partili seçmeler arasında Solhan’dan Bakan Yardımcısı, Genç’ten İl Başkanı var şeklinde yorumlamalarının sorulması üzerine Ataoğlu: ‘‘Solhanlılar Yusuf Bey’i Solhan’ı temsilen, İl Başkanını da Genç İlçesini temsilen kabul ediyorlarsa, Gençliler ‘İl Başkanımız var, bize aday vermemeniz hiç önemli değil’ diyorsa, Solhanlılar ‘bizim Bakan Yardımcımız var, bize vekil vermeniz önemli değil’ diyorlarsa, o onların bileceği iştir.’’ Şeklinde cevapladı.

Ataoğlu, İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışının ardından düzenlenen iftar programında parti teşkilatı ile bir araya geldi. iftar programında soruları cevaplayan Ataoğlu: ‘‘AK Parti’nin Bingöl adayları, 3’ü de değerli arkadaşlardır. Şahsiyetlerine bir şey söylemiyorum. Ama politikada, bir yeri boş bırakırsanız orada tepki oluşur. 3 tane arkadaşı 3 ayrı yere dağıtırsınız, 4’üncü yer tepki gösteremez. Ama 3’ünü de aynı yerde koyarsan tepki oluşur. Ben İYİ Parti’nin aday tespit komisyonunda da görev yaptım. Biz bu tespiti yaparken, adaylarla mülakat yapıp sorduk. Bilmeden acemice aynı bölgeden aday gösterip diğer yerleri görmezden gelmedik. Bence Tayyip Bey’in önüne yanlış şeyler kondu, onu düzeltmeye de kimse cesaret edemedi. Kim koyduysa vebali onun boyundadır.  Eksikse, yanlışsa, Tayyip Bey’e bu yanlışı yaptıran bunu yapmıştır. Politikada da yanlış yaparsanız, vatandaş sandıkta cevabını verir. Ben böyle anlıyorum. Eğer Solhanlılar Yusuf Bey’i Solhan’ı temsilen, İl Başkanını da Genç İlçesini temsilen kabul ediyorlarsa, Gençliler ‘İl Başkanımız var, bize aday vermemeniz hiç önemli değil’ diyorsa, Solhanlılar ‘bizim Bakan Yardımcımız var, bize vekil vermeniz önemli değil’ diyorlarsa, o onların bileceği iştir. Ben vatandaşların böyle dediğini de düşünmüyorum. Neden değerlendirilmediği, neden Solhan ve Genç’te adaylar değerlendirilmedi gibi bir kanaat var.’’ Dedi.

İYİ Partili Ataoğlu: “Türkiye’de olağanüstü hali devam ettirmek, hükümetlerin, yönetenlerin aciziyetidir”

İYİ Parti Parlamento ve Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kazım Ataoğlu, Bingöl’de yaptığı açıklamada “Türkiye’de olağanüstü hali devam ettirmek, hükümetlerin, yönetenlerin aciziyetidir” dedi.

İYİ Parti Parlamento ve Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl 1’nci Sıra Milletvekili Adayı Kazım Ataoğlu, memleketi Bingöl’de partilileriyle iftar yemeğinde bir araya geldi. Burada gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Ataoğlu, İYİ Parti’nin Sonbahar veya 2019’da tek başına iktidar olma gücünü yakalayabilecek düzeye geleceğini ifade ederek, “25 Ekim’de seçimli kongresini yapmış ve Türkiye’de seçime girmeyi hak etmiş bir parti konumuna geldik. 5 aylık kısa bir süre içerisinde iktidar olabilecek düzeyde bir konuma geldik. İnanıyorum ki, bu seçim eğer Sonbahar’da veya 2019’da yapılsaydı, İYİ Parti tek başına iktidarı yakalayabilecekti. Buna mani olmak için bu seçimi erkene aldılar” şeklinde konuştu.

“OHAL’İ Devam Ettirmek Aciziyettir”

Ataoğlu, açıklamasında olağanüstü hali devam ettirmenin aciziyet olduğunu belirterek, “Türkiye’de olağanüstü hali devam ettirmek, hükümetlerin, yönetenlerin aciziyetidir. Bir insan demokratik şartlar içerisinde bir ülkeyi yönetemiyorsa, kanunlardan, kuvvetten medet umuyorsa ne diyelim. Kanun Hükmünde Kararname şudur; çok acil, savaş, deprem gibi felaketlerde hükümetin acilen müdahale ettiği zamanlarda ihtiyaç duyulan bir yoldur. Parlamentoya yazarsın, muhalif partiler görüşlerini belirtir derken, gecikirsin. O yüzden hükümetlerin olağanüstü hal ilan edip kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisi vardır. Deprem oldu mesela, müdahale etmen lazım ancak kanunda boşluk veya eksiklik var. Kanun Hükmünde Kararname çıkarma hakkın var. Kanun Hükmünde Kararnamelerin, normalde 1 ay içerisinde görüşülmesi lazım. Bu anayasal bir şeydir. Şimdi İsmail Karaman’ın masasında Kanun Hükmünde Kararname dosyaları birikmiş durumda. Kanun Hükmünde Kararname dosyaları gönderilmiş meclise, kendisi genel kurula taşımıyor. 1 ay içerisinde görüşülmesi lazımdır. Yarın başka bir hükümet, başka bir meclis geldiği zaman İsmail Karaman Bey’den bunu sorarlar” dedi.

“Araba Camına Kadar KHK Çıkarıldı”

Türkiye’de Olağanüstü halin kaldırılması gerektiğini ve kanun hükmünde kararnamelerin araç camlarına kadar çıkarıldığını belirten Ataoğlu, “Bakın buradayız, ne polis ne de korumam var. Gayet güzel bir memleketimiz var. Şu anda olağanüstü hale ihtiyaç yok. Neden yürüyor? Sırf parlamentoyu devre dışı bırakmak için. Bir ara söz konusu oldu, araçların camlarına lastiğine kadar Kanun Hükmünde Kararname çıkarıldı. Bu alanlarda kullanılıyor, doğru şeyler değil. Doğrusu bu değil, doğrusu olağanüstü hali kaldıracaksın. Kanun Hükmünde Kararnameleri bir tarafa bırakacaksın. Milletin mebuslarıyla oluşan mecliste bunu tartışacaksın. Senin çoğunluğun da var, benim aklıma şu geliyor; kendi çoğunluğuna güvenmiyor. Kendi çoğunluğuna dayanarak kanun çıkarma kabiliyetin var. Çoğunluğun olmasına rağmen meclisten kaçırırsan bir şeyleri, kendi mebuslarına güvenin yok demektir” dedi.

Ataoğlu, ayrıca “Ben 2’nci tura Meral Akşener’in kalması durumunda, bizim bölgedeki insanlardan ciddi manada oy alabileceğine inanıyorum” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber