vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

AGİT HEYETİ BİNGÖL’DE

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatının (AGİT) Seçim Gözlem Heyeti, 24 Haziran seçimleri ile ilgili yapılan hazırlıkları gözlemlemek üzere Bingöl’e geldi.
Bu haber 2018-06-07 17:02:17 eklenmiş ve 592 kez görüntülenmiştir.

 

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatının (AGİT) Seçim Gözlem Heyetinden Stig Skovbo ve Zouhal Avzalchoeva’yı Vali Ali Mantı’yı ziyaret etti. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi i seçim hazırlıklarını gözlemlemek için Bingöl’e geldi. AGİT heyetinin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ki illere yaptıkları ziyaretlerde, Yüksek Seçim Kurulu(YSK)’nın 19 ilde güvenlik gerekçesiyle sandık birleştirme kararlarının uygulandığı noktalar ile ilgili bilgiler aldığı biliniyor. Yüksek Seçim Kurulu(YSK), Bingöl’de 96 sandığın taşınması ve 31 sandığında birleştirilmesi talebinin kararını vermişti.

AGİT NEDİR?

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), "Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Konferansı" (AGİK) adı altında 1970'li yılların başında soğuk savaş koşullarındaki Avrupa’nın bölünmüşlüğüne son verilmesi, güvenlik ve istikrarın sağlanması ve katılan devletler arasında bu amaca yönelik işbirliğinin geliştirilmesi düşüncesiyle kurulmuş teşkilattır. AGİT'de katılımcı olan 57 ülke vardır.

AGİT'İN AMACI

Örgütün amacı güvenliğin üç boyutunda (siyasi-askeri, ekonomi-çevre ve insani) ilke, norm ve standartlar geliştirmekte, yükümlülüklerin uygulanma durumlarını izlemekte, esnek müzakere ve siyasi diyalog forumu teşkil etmekte, ayrıca katılımcı Devletlerin demokratikleşme, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı alanlarındaki çabalarına destek ve yardım işlevi görmektedir.

TÜRKİYE KURUCU ÜYELERDEN

AGİT'in kuruluş aşamasındaki 35 ülkeden biri olan Türkiye, terörizm, polis faaliyetleri, sınır güvenliği ve yönetimi, ekonomi ve çevre konuları, hoşgörüsüzlük ve ayrımcılıkla mücadele, göç ve entegrasyon, insan ticaretiyle mücadele gibi alanlar başta olmak üzere AGİT çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.

AGİT'İN YAPTIRIMI NEDİR?

Türkiye'nin daveti ile referandumu izleyen AGİT seçim gözlem heyetinin hazırlamış olduğu raporun hukuki bir yaptırımı bulunmuyor ancak rapor Türkiye ile AGİT üyesi ülkelerin ilişkileri açısından önem taşıyor.

 

ETİKETLER : AGİT HEYETİ BİNGÖL’DE Sondakika sondakikahaebrleri sondakikabingöl bingölhaberleri gazeteler yerelgazete bingölbasın yerelbasın bingölgazeteleri haberler haberbingöl bingölünsesigazetesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber