Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Üniversite Hedef Büyütüyor

Bingöl Üniversitesi ile Polonya’nın köklü üniversitelerinden Lodz Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması imzalandı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde müfredat ve ders içerikleri Amerika ve İngiltere’de ki üniversitelerinkini aratmayacak şekilde planlanmaya başlandı.
Bu haber 2018-07-11 20:34:44 eklenmiş ve 654 kez görüntülenmiştir.

 

Bingöl Üniversitesi Avrupa’nın köklü üniversiteleri ile işbirliği anlaşmaları imzalamaya devam ediyor. Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin twitter hesabından,  Bingöl Üniversitesi ile Polonya’nın Lodz Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzalandığı duyuruldu. Köklü Üniversiteler ile işbirliği anlaşmalarının devam edeceği belirtilirken, Amerika ve Avrupa’da ki birçok üniversite ile işbirliğinin planlandığı belirtildi. Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde ders kitapları ve ders içeriklerinin Amerika ve İngiltere’de ki standartlara göre düzenlendiği açıklandı. Üniversite’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde bu yıl ilk defa köklü üniversiteler örnek alınarak syllabus( Müfredat) çalışması başladı. Yapılan çalışmayla öğrenciler dönem başında ders akışı ile ilgili bilgi sahibi olacak.

Polonya’nın en büyük üçüncü şehri Lodz’da bulunan Lodz Üniversitesi 1945 yılında kurulmuş, günümüzde 3 bin 800 personelin bulunduğu Üniversite’de toplam personel sayısının 2 bin 300’ü Akademik Personel olarak görev yapıyor. Lodz Üniversitesi hakkında detaylı bilgi;

 Lodz Üniversitesi (İngilizce: University of Lodz, Lehçe: Uniwersytet Łódzki), 1945 yılında kurulmuştur. Üniversitede 12 fakültede, 45’den fazla bölümde, Lehçe ve İngilizce eğitim verilmektedir. Lodz Üniversitesi, Polonya’nın en büyük ve en popüler üniversiteleri arasında saygın bir yere sahiptir. Üniversite, öğrencilerinin gelişimi için sürekli uluslararası işbirliği anlaşmaları yapmaktadır. Üniversitede 45 bölümde, 180’den fazla alanda uzmanlık eğitimi sunulmaktadır. Bununla birlikte birçok alanda doktora programı ile MBA’de dâhil olmak üzere 90’dan fazla alanda yüksek lisans programı tercih edilebilmektedir. Üniversitede; İletme, Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, Ekohidroloji, İngilizce Dili ve Edebiyatı, Enformatik ve Ekonometri, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme bölümlerinde lisans ve/veya yüksek lisans programlarında İngilizce eğitim verilmektedir. Okulda az sayıda bölümde Almanca ve Fransızca eğitim de verilmektedir. Lodz Üniversitesinde 3800’ün üzerinde personel çalışmaktadır. Bunlardan yaklaşık 2300’ü akademik personeldir. Üniversitedeki profesör sayısı 200’ün üzerindedir. Üniversitede 41 binin üzerinde öğrenci lisans, yüksek lisans, doktora programlarında eğitim görmektedir. Üniversite, her yıl çok sayıda panel ve toplantı düzenlemekte, bunlara Polonya’dan ve Polonya dışından çok sayıda siyasetçi, iş adamı ve öğretim görevlisi konuşmacı olarak davet edilmektedir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber