Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Denetim Gelirlerinden Pay Almayacak

Bingöl Belediyesi tarafından alınan meclis kararında, asansör denetim gelirlerinden yüzde 10 payın kamu yararı gözetilerek alınmamasına oy çokluğu ile karar verildi.
Bu haber 2018-08-31 19:55:12 eklenmiş ve 820 kez görüntülenmiştir.

 

Ağustos ayı meclis toplantısında, kentteki asansör bakım ücretlerinden yüzde 10’luk payın belediyeye kamu yararı gözetilerek alınmamasını kararlaştırdı. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce Meclis Başkanlığına sunulan ve Tarifeler Komisyonunca tetkik edilen Asansör ücret tarifeleri hakkındaki teklif görüşülerek müzakereler yapıldı.

RESMİ GAZETEDE ‘ALINABİLİR’ KARARI VAR

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 15 Temmuz 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Asansör Periyodik Kontrolleri için yetkilendirilecek A Tipi Muayene kuruluşlarına Dair Tebliğ Madde 17/2 bendinde ilgili karar yer alıyor.

Kararda, "Taban ve tavan ücret esas alınarak ilgili idare tarafından belirlenen periyodik kontrol ücreti, A Tipi Muayene Kuruluşu tarafından bina sorumlusundan tahsil edilir denilmektedir. Bina sorumlusundan veya asansör yaptırıcısından tahsil edilecek olan periyodik kontrol ücretinin azami %10'u, protokol yapılacak ilgili idareye aktarılır. Periyodik kontrol ücretinin ilgili idareye aktarılacak kısmı, ilgili idarenin karar organı tarafından belirlenir ve ilgili idare ile imzalanacak olan protokolde yer alır" deniliyor.  

ASANSÖR BAKIM ÜCRETLERİ NE KADAR?

4 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği Madde 10/1 Periyodik kontrol ücretinin hesaplanmasında esas alınacak olan fiyat komisyon kararı doğrultusunda taban ve tavan fiyat aralığına göre: 0-5 katlı apartmanlardan 188,30 TL, 6-10 katlı apartmanlarda 213,40 TL, 11-15 katlı apartmanlarda 251,00 TL, 16-20 katlı apartmanlarda 301,20 TL (KDV hariç) ücret alınacak.

Bingöl Belediyesi ise, payın kamu yararı gözetilerek alınmamasına oy çokluğu ile karar verildi. Ayrıca, gereği için karar suretinin İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne gönderilmesine karar verildi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber