Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Saklı Gerçek İntihar!

İntihara teşebbüs oranını yüksek olduğu Bingöl’de çoğunluğu kadın 18-30 yaş arasındaki gençler intihara kalkışıyor.
Bu haber 2018-08-31 20:03:07 eklenmiş ve 877 kez görüntülenmiştir.

 

Cinsel istismar vakalarının ardından son günlerde intihar vakalarında yaşanan artış kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.  Kamuoyunda intihara teşebbüs olaylarının sıkça konuşulması sonrası ilgili kurumlardan edinilen bilgiler yalnızlık, umutsuzluk ve çaresizlik gibi duygusal nedenlerden dolayı gençlerin intihara teşebbüs ettiklerini gösteriyor. İntihar vakaları ile ilgili Bingöl’de yapılan en son çalışma 2015 yılında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yapılırken, TUİK verileri 2016 yılında intihar girişimi vakalarından 10’unun ölümle sonuçlandığını 2017 yılında ise bu sayının 9 olduğunu gösteriyor.

Bingöl’deki intihar girişimlerinin çok yüksek olduğunu söyleyen uzmanlar, çoğunluğu kadın 18-30 yaş arasındaki gençlerin intiharı düşündüklerini, intihara teşebbüs eden gençlerin aile içi şiddet ve kendilerine uygulanan başarı baskısı gibi nedenlerden dolayı intiharı düşündüklerini belirtiyor.

Bingöl’de kadın nüfusun kendilerini gerçekleştirecek sosyal ve eğitici nitelikteki faaliyetlerin bulunmadığı değerlendirmesini yapan uzmanlar konu ile ilgili yapılan son çalışmada; aile yapısı, aile içi iletişim eksikliği, çatışmalı aile ortamı, bozuk aile içi ilişkiler, ilgi ve sevgi eksikliğinin olumsuz sonuçları gibi nedenlerden dolayı gençlerin intihara teşebbüs ettiğini belirtiyor. Konu ile ilgili yapılan son çalışma kadınların en çok aile içi şiddet olayları sonrası intihara teşebbüs ettiğini, erkeklerin ise en çok ekonomik kaygılardan dolayı intihara teşebbüs ettikleri gerçeğini ortaya koyuyor.

Bingöl’de gençlerin intihara teşebbüsü ve çocuk suçlu oranındaki artışların arasında bir bağlantı olup olmadığını yorumlayan uzmanlar, iki durum arasında tam olmasa da bir bağlantı olduğunu umutsuzluk, yalnızlık ve geleceğinden kaygılı olan gençlerin suça yöneldiğini belirtirken, kendini daha çok çıkmazda hisseden gençlerin intiharı düşündüklerini söylüyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber