Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Okul Önlerinde Polis Olacak

2018-2019 eğitim öğretim yılında uyuşturucu gibi suçlarla mücadele kapsamında, okul giriş ve çıkış saatlerinde polis ekipleri okul önlerinde görev yapacak.
Bu haber 2018-09-14 17:47:05 eklenmiş ve 419 kez görüntülenmiştir.

 

2018-2019 eğitim öğretim yılı koordinasyon güvenlik toplantısı yapıldı. Bingöl Valiliği toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Ali Mantı Başkanlık yaptı. toplantıya Vali Mantı’nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutanı Mevlüt Dirim, milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, öğrencilerin daha iyi bir eğitim alabilmeleri için çeşitli güvenlik tedbirlerinin alındığını bildirirken, Bingöl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şube Ekiplerinin okul giriş ve çıkış saatlerinde okul önlerinde görev yapacakları aktarıldı.

Okul güvenliği, servisler, okullardaki güvenlik kamerası ve uyuşturucu madde ile mücadele konularının görüşülmesi amacıyla yapılan toplantıda Vali Ali Mantı, uyuşturucu madde kullanımı ile ilgili Bingöl'deki mevcut durumdan dolayı alınması gereken tedbirleri konuşacaklarını söyledi. Vali Mantı, ‘‘Eğitim ve öğretim konusu toplumun her kesiminin gönüllü olarak görev alması gereken ciddi bir konudur. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan ve zararlı davranışlardan uzak kalabilmeleri için el ele vermeli, sabırlı çalışmalar yapmalıyız. Her insan farklı bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla bireysel istekler ve tatminler farklıdır. Burada önemli olan ortak menfaati tanımlayabilmek ve bunu çocuklarımıza sunabilmektir. Hep birlikte gençlerimizin ve ülkemizin menfaatlerine yoğunlaşmalıyız. Her fert kendinden sorumludur ve her ne iş yapıyorsa onu doğru yapmalıdır. Bu doğrular bir araya geldiğinde toplam kalite artacak, her alanda nitelikli dönütler alınacaktır. Söylediklerimiz ile yaptıklarımız arasında çelişkilerin ve derin uçurumların olduğu marazi bir durum var. Özellikle eğitim camiamızın rol model olmak, teori ve pratik arasında tutarlı olmak konusunda ciddi sorumlulukları olduğunu hatırlatmak isterim. Bilgi toplumu olmak ve medeniyet ailesinin bir ferdi olarak yerimizi alabilmek için akıl nimetini daha çok kullanmalı, bilgelik ve hikemilik yüklü bir ilişkiler ağı yaygınlaştırmalıyız. Aksi takdirde 21. yüzyılın söz sahibi ülkeleri arasında yer alamayız. Kişi söylediği değil, yaptığıdır. Artık konuşmaktan çok üretmeliyiz. Her alana ait ve özelliklerde yavrularımızın mutlu yarınlarına ait somut, uygulanabilir, sürdürülebilir pratikler geliştirmeliyiz. Tasarrufu, temizliği, dürüstlüğü, sevgi ve saygıyı, öğrenmeyi sevmeyi, kendini yetiştirmeyi, zamanı dolu dolu kullanabilmeyi, iyiye ve iyiliklere yakın durmayı, kötüye ve kötülüklere uzak kalmayı kendimizden başlatmalıyız.’’ Şeklinde konuştu.

Kafamızdaki eski, köhnemiş ve geçerliliği kalmamış malumat ve fikriyatı bir kenara koyalım. Bilgide doğruluğu ve tutarlılığı ilke edinelim ve kendimizi yenileyelim’

Milli Eğitim Müdürlüğünün aldığı güvenlik önlemleri:

Okullarda kemera sistemleri kuruldu, 2 okulda ise entegre kamera sistemine geçildi.
-Pansiyonların tamamında iş sağlığı ve güvenliği denetimleri yapıldı.
-Konu ile ilgili olarak rehber öğretmenlere ve Okul Aile Birliği üyelerine eğitici seminerler verildi.
-Okullarda uyuşturucu ile ilgili bilgilendirici ve önleyici çalışmalar yapıldı.

 -Okullara güvenlik amirleri görevlendirildi; İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ile uyum   içinde çalışmalar yapıldı.
-Servis şoförlerine 60 saatlik eğitici kurs hizmeti verildi.
-TYP kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevlendirilecek 350 personel okullarda değerlendirilecektir.

Bingöl Emniyet Müdürlüğünün aldığı güvenlik önlemleri:

-84 okulda 64 görevli sabah okulun açılışından akşam okullar kapanıncaya kadar güvenlik ile ilgili görevini yürütecektir.
-Mahallelerdeki metruk binalar yıkılacaktır.
-26 internet cafe 13 ekip ile düzenli olarak denetlenecek.
-Kantin çalıştırıcıları ile ilgili olarak çok yönlü incelemeler yapılacak.
-Park, bahçe ve diğer kamuya açık alanlarda öğrencilerin madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklara karşı korunması amacı ile diğer kurumlarla koordineli çalışmalar yapılacaktır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber