sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop jartiyer sex shop
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Laboratuvarımız Çevre İllere de hizmet veriyor

Dr. Öğr. Üyesi Yasin Demir; “Laboratuvarımız Elazığ, Muş, Tunceli ve Bingöl İllerinde kamu bünyesinde faaliyet gösteren tek laboratuvar olma özelliğini taşımaktadır. Bu laboratuvarda çiftçilerimizin topraklarının tahlilleri yanında her türlü toprak-bitki analizleri ve değerlendirmeler yapılmaktadır” dedi.
Bu haber 2018-10-03 20:12:25 eklenmiş ve 935 kez görüntülenmiştir.

Toprak Bitki Analiz Laboratuvarımız çiftçilere hizmet etmeye devam ediyor

 

Bingöl Üniversitesi Toprak Bitki Analiz Laboratuvarı, gerek Bingöl’den gerekse çevre illerden gelen çiftçilere hizmet vermeye devam ediyor. Kurulduğu 2012 yılından bugüne binlerce toprak numunesinin analizini yaparak çiftçiye hizmet veren laboratuvarımız, donanımlı kadrosuyla da ön plana çıkıyor.

Laboratuvarın bölge çapında hizmet verdiğini dile getiren Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Demirkıran, bölge çiftçimizin toprak-bitki-su analizlerini yapıp ve bu analizlere göre toprak verimliğini ortaya çıkarıp bölge çiftçisine faydalı olamaya çalıştıklarını ifade etti.

TOPRAK VERİMLİĞİ VE KALİTESİ ORTAYA ÇIKARILIYOR

Aynı zamanda çiftçilerin yetiştirdikleri ürünlerin daha verimli olması için çalışmalarını yürüttüklerini belirten Prof. Dr. Demirkıran, “Bu kapsamda pilot üniversite seçilen Üniversitemizin yöredeki mikro havzalarımızın topraklarının verimliliğini ve kalitesini ortaya çıkararak bölgemizin zirai potansiyelini katkı sağlıyoruz” dedi.

Laboratuvarın çalışmaları hakkında bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Yasin Demir ise Toprak-Bitki Analiz Laboratuvarlarının Yetkilendirilmeleri ve Denetimleri Genelgesi (2009/1) kapsamında 2012 yılında kurulduğunu ve çalışmalarına eksiksiz olarak devam ettiğini ifade etti.

Toprak ve Bitki Analiz Laboratuvarı’nın Tarım ve Orman Bakanlığınca ilimizde yetkilendirilmiş ilk ve tek laboratuvar olması açısından önem arz ettiğini ifade ettiğini dile getiren, Dr. Demir,  “Bunun yanında laboratuvarımız Elazığ, Muş, Tunceli ve Bingöl İllerinde kamu bünyesinde faaliyet gösteren tek laboratuvar olma özelliğini taşımaktadır. Bu laboratuvarda çiftçilerimizin topraklarının tahlilleri yanında her türlü toprak-bitki analizleri ve değerlendirmeler yapılmaktadır. Daha önceleri ilimizde Toprak ve Bitki Analiz Laboratuvarı olmadığından dolayı çiftçilerimiz, komşu illerdeki özel laboratuvarlara topraklarını analiz için göndermekteydiler.  Ancak 2012 yılından beri çiftçilerimiz ihtiyaçları olan toprak ve bitki analizlerini başka illere gitmeden laboratuvarımızda yapmaktırlar” diye konuştu.

HABER: Yusuf TAŞ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber