Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Sahabe Ayı Ekinlikleri

Peygamber Sevdalıları Platformu Bingöl Temsilciliği, Kasım ayında “Yolumuzu Aydınlatan Yıldızlar” temalı etkinlikler kapsamında Bingöl ve ilçelerinde “İlmin Kapısı Hz Ali” konulu etkinlikler düzenleyecek.
Bu haber 2018-11-07 21:10:38 eklenmiş ve 364 kez görüntülenmiştir.

 

Platformun “Sahabe Ayı” olarak ilan ettiği Kasım Ayında “Yolumuzu Aydınlatan Yıldızlar”temalı programlarında bu yıl “İlmin Kapısı Hz. Ali (r.a)” konusunu işlenecek.  Peygamber Sevdalıları Platformundan yapılan açıklamada; ‘‘ Bizlerde ilimiz ve bazı ilçelerimizde bu etkinlikleri düzenleyeceğiz inşallah. Kamuoyunun malumu olduğu üzere Platformumuzun 2015 yılında başlattığı bu çalışmalar, Hazreti Ebubekir'le (r.a)’ın hayatını işlemek suretiyle start almıştı. 2016'da Hazreti Ömer (r.a), 2017'de de Hazreti Osman (r.a) ile devam edilmişti.Bu yıl ise Resulullah(as)’ın terbiyesinde yetişip, dizi dibinde büyüyen Hz. Ali(r.a)’ın ilmi meziyetini ele alacağız inşallah. Bu minvalde bu yıl ki Kasım Ayında da“İlmin Kapısı Hazreti Ali (r.a)”etkinlikleri ile programlarımıza devam ediyoruz.  Bu etkinlikler ile Asrı Saadeti, yaşadığımız asra taşımak ve sonraki nesillere güzel bir miras bırakmak adına gayret ediyoruz.Resulullah (as)’ın ashabını daha yakından tanımak, onları daha iyi ve daha güzel anlamak ve hayatlarını kendimize örnek almak adına yapılan bu etkinlikleri önemsiyor ve halkımızın da bu etkinliklere hassasiyet göstermelerini canı gönülden temenni ediyoruz.Günümüzde halkı ifsat amaçlı yapılan yığınla gayrı İslami ve gayrı ahlaki etkinlikler var. İşimizin vaktimizden çok olduğu ve Allah katında ehemmiyetli olduğu şuuruyla, halkımızı bilinçlendirmek ve saadet asrının havasını teneffüs edecek etkinlikler yaparak hak için halka hizmet etmeyi kendimize şiar edinmişiz. Kuranın ilk muhatapları olan yıldızların parıltısını günümüze yansıtabilmek için onların hayatlarını okumalı, anlatmalı, yaşamalı ve yaşatmalıyız. Hayatlarını Kurana göre yaşayan, Resulullah(as)’ı örnek edinmiş o hayırlıların çektiği sıkıntılar, yaptıkları fedakârlıklar, imanda sebatları, doğruluk, adalet, hayâ ve ilme olan ilgi ve yakınlıkları bizim için örnektir. “Allah onlardan razı, onlarda Allah’tan razı” ilahi hitaba muhatap olmuş olan ashabı anlamak ve anlatmak elbette önemli bir olaydır.  Mekke ve Medine dönemi başta olmak üzere hayatımızın hemen hemen tüm alanında bizlere örnek, ders ve yol haritası oluşturacak bir hayat yaşamışlardır. Varlıkta ve yoklukta, savaşta ve barışta, zayıfken ve güçlüyken, zulme ve baskılara maruz kalırken gösterdikleri tavır kıyamete kadar müminlere ders ve örnektir.SahabelerinResulullah (as)’a olan bağlılığı gibi, bizler de onların hayatlarına ve Allah ve Resulüne olan itaatlerine bakıp sahabeler ileempati kurmalı ve hayatımıza yön vermeliyiz. Hemen hemen beşeri anlamda tüm meziyetleri bir şekilde kendilerinde bulunduran o hayırlı nesli bir kez daha anmak ve anlamak için gayret sarf etmeliyiz.’’ İfadelerine yer verildi.

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber