Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Öğrencilere ‘Güvenli Gelecek’ Semineri

Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Güvenli Gelecek’ seminerinde, öğrencilere arkadaş seçimine dikkat etmeleri gerektiği belirtilirken terör örgütlerinin medyayı ve çevreyi kullanarak kişileri etkilemeye çalıştıkları aktarılıp bu konularda dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı.
Bu haber 2018-11-14 19:32:58 eklenmiş ve 431 kez görüntülenmiştir.

 

Solhan’da İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM ekipleri tarafından lise öğrencilerine ‘Güvenli Gelecek’ konulu seminer verildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli TEM ekipleri tarafından Solhan Kültür Merkezi’nde verilen seminere Solhan’da eğitim gören lise öğrencileri katıldı.

TEM ekipleri tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen Güvenli gelecek seminerinde şunlar aktarıldı: “Hayal kurmak başarmanın yarısıdır. Önce hayalini kurun ve hedefinizi belirleyin. Hedefsizlik insanı miskinleştirir. Miskin zihinler başarının önündeki büyük engelledir. Güvenli yarınlar için öncelikle doğru bilgiye ulaşmalıyız. Doğru kaynaklarından okumalar, dinlemeler yapmalıyız. Günümüzde internet yayınları hızla artmaktadır. İnternet kullanıcıya göre değişen içeriklere sahip. Ulusal ve uluslararası kabul gören konuşmacılar anlatıcılar tercih edilmelidir. Terör örgütleri interneti propaganda yapmak için kullanmaktadır. Bu yayınlara güvenmeyin. Yayınların güvenliklerinden emin olmak için öğretmenlerinize danışın. Terör örgütleri size yaklaşma çalışması içindedir. Bunun için önce medyayı sonra çevrenizi kullanır. Arkadaş seçimlerinizde dikkatli olun. Doğru arkadaşlar sizi ailenizden, evinizden ayırmak için çaba harcamaz. Etnik kökeniniz, inandığınız değerler, siyasi görüşleriniz üzerinden sizi eleştirmez. Güzel arkadaşlıklar kurmak için önyargılarımızdan kurtulmalıyız. Güçlü Türkiye’nin her birimize ayrı ayrı ihtiyacı var. Türkü, Kürdü, Zazası, sağcısı, solcusu hepimiz mozaikin parçaları gibiyiz, tek bir resmi oluşturuyoruz. Bu bütünlüğün bozulmaması için zihinlerimizi geliştireceğiz, çok çalışacağız. Örneğin Türkiye’mizde yer alan bor mineralini işlemek için geliştirmek için neler yapacağız bunları düşüneceğiz. 50 yıl sonra fosil yakıt olan petrol bitecek gelişimimiz için Türkiye’nin sizlere ihtiyacı var. Sınırlarımızdaki birçok devlet güçlü devletlerin istilasına uğramış durumdadır. Suriye’yi düşünün toprak bütünlüğünü kaybetmiş durumda. Ufak tefek çatışmaların nereye vardığını görüyoruz. İŞİD’i PKK’yı PYD’yi destekleyip Suriye’yi bölmek üzereler. Biz bunlara sizin çalışkanlığınızla, aklınızla engel olacağız. Şer odaklarının yapmak istediklerini gerçekleştirmelerine izin vermeyeceğiz. Hepsi sizin elinizde, gücünüze güvenin kendinize güvenin.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber