Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

En Zorlu Sınav Bingöl’de

Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanı Ercan Alpay: Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK), sınavlarının en iyi yapıldığı ve uygulandığı il Bingöl.
Bu haber 2018-11-18 17:32:25 eklenmiş ve 703 kez görüntülenmiştir.

 

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanı Ercan Alpay, direksiyon sınavlarının yapıldığı alanda incelemelerde bulundu. Alpay’a İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin eşlik etti. Direksiyon sınavlarının yapıldığı alanda açıklamalarda bulunan Ercan Alpay, Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK), sınavlarının en iyi yapıldığı ve uygulandığı ilin Bingöl olduğunu söyledi.

Alpay, ‘‘Bingöl İlimiz MTSK sınavlarının en iyi yapıldığı ilimiz, tabi bunu da takdirle karışılıyoruz ve bütün illere de örnek olmasını istiyoruz. Bu anlamda son zamanlarda yapılan uygulama sınavları ile ilgili paylaşımları basında yer almasını istiyoruz paylaşmak istememizin sebebi de şu insanlar artık eskiyle yeniyi karıştırmadan eğitim almadan sınavda başarılı olamayacağını araç sürülemeyeceğini ve bu işin çok hassas yapıldığını bilmelerini istiyoruz. Bingöl Türkiye genelinde Bakanlığımız sıralamasında şu anda sınavı en iyi yapan ve en iyi uygulayan 1. İlimiz. İkinci olarak ise Yalova ilimiz takip ediyor, esas olarak şunu söylemek istiyorum insanların gözünde doğuda bu işler hassas yapılmıyor batıda sıkı tutuluyor ama doğuda sıkı tutulmuyor gibi bir algı var, bu algıyı kırmak adına doğuda yapılan sınavların hassas olduğunu insanlar isterse gayret ederse bu işin düzeleceğini Bingöl İlimiz yaptığı uygulamayla böylece göstermiş oldu. Bu bağlamda da Bingöl MTSK sınavını en iyi uygulayan birinci ilimiz, bu uygulamanın da idaremizden kaynaklandığını biliyoruz sınavlara ne kadar hassas yaklaştığını görüyoruz. İdaremiz işi hassas tutunca kurslarımızda daha iyi hizmet sunmak durumunda kalıyor. Bizlerde bugün burada sınavın ne derecede hassas yapıldığını gördük bu anlamda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadri Engin ve ekibine bu başarılı ve hassas yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyor Bingöl’ümüzün diğer illerimize örnek teşkil etmesini umuyorum.’’ dedi.

AMAÇ KAZALARI EN AZA İNDİRMEK

Yapılan denetimlerin kazaları azaltmak adına gerçekleştiğini ifade eden Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanı Ercan Alpay, “Biz bakanlık olarak illerde yapılan torik ve uygulama sınavlarını yerinde denetliyoruz. Özellikle son dört yılda yapılan bu yenilik bu değişiklikle arkadaşlarımız tarafından alanda bizzat incelenip değerlendirerek işlem yapılıyor. Özellikle kazaları azaltmak adına yapılan bir çalışma olduğunu söyleyeyim. Çünkü ülkemizde gerçekten son yıllarda kazalarda çok büyük artış olduğu için bu artışı azaltmak adına bakanlık olarak uygulama sınavlarında köklü değişiklikler yaptık. Not değerlendirmesi kaldırarak, başarılı-başarısız olma hükmünü koyduk. Burada bu sınavları yapmak adına da öğretmenlerimize öncelikle bir sınav yaparak hizmet içi eğitimden geçirdik. Onların aldığı bu eğitimden sonra artık en ufak hatada adayı iyi eğitim almadıysa direk araçtan indirerek tekrar eğitimi tamamlamak için kursa yönlendirmiş oluyoruz. Bütün illerimizde bu denetimleri yapıyoruz. Bingöl’de bulunmaktan ayrıca mutlu oldum. Güzel bir ilimiz. Yapılan sınavlarında bu güzel ile yakışır bir şekilde yapılması beni ayrıca memnun etti.’’ Şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber