Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Öğrencilerden Farkındalık Hareketi

Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, çöplerin bilinçsizce yere atılmaması ve çevre bilinci oluşturulması amacıyla Adaklı ilçe merkezinde çöp toplama ve çevre temizliği etkinliği düzenledi.
Bu haber 2018-11-20 19:14:12 eklenmiş ve 629 kez görüntülenmiştir.

 

Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencilerine çevre bilinci oluşturmak amacıyla başlattıkları çöp temizleme etkinliği, ilçe halkından takdir topladı. Lise müdürü Ozan Palantöken, “insan yaşadığı yere göre değerlendirilir. “Aslan yattığı yerden bellidir” atasözünü anımsatarak çevreyi, canlı-cansız varlıkların bir arada bulundukları, birbirlerini etkiledikleri ve birbirlerinden etkilendikleri ortam olarak tanımlayabiliriz. Hava, su, toprak ve insan bu ortamın vazgeçilmez unsurlarıdır".

Palantöken, "ne havanın, ne suyun, ne de toprağın kendi kendine kirlenmeyeceği herkes tarafından bilinen yadsınamaz bir gerçektir. İnsanoğlu kimi zaman bilerek fakat önemsemeyerek, kimi zaman da farkında olmadan çevreyi oluşturan diğer unsurları kirleterek dünyanın ve dünya üzerindeki canlı yaşamının geleceğini tehlikeye atmaktadır".

“ÇEVRE BİLİNCİ AİLEDEN BAŞLAR”

Çevre kirliliği konusunda toplumun en küçük birimi olan aileden, eğitimcilere, yerel yönetimlerden vatandaşlara kadar toplumun her kesiminden ve her yaştan insana çok büyük sorumluluklar ve görevler düştüğünü belirten Palantöken, "bu durumda; şimdi ve gelecek kuşakların temiz hava soluyabilmeleri, sağlıklı ve temiz su içebilmeleri, kırlarda çocuklarımızın rahatça oynayabilmeleri, topraklardan bol ve bereketli ürün alınabilmesi için, bireylerin tek tek ve örgütlü bir şekilde sorumluluklarını bilmeleri ve ona göre davranmaları gerekmektedir. Geleceğini düşünen herkes çevreyi temiz tutmalı ve korumalıdır. Çevreyi temiz tutmanın yolu bireysel sorumluluk duygusundan, çevre bilincinin oluşmasından, oluşturulmasından geçer”.

Palantöken, “Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak toplumda ve öğrencilerimizde çevre bilinci oluşturmak, çöplerin bilinçsizce yerlere atılmaması konularında farkındalık yaratmak amaçlanarak Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminin "BİR PROJEDE SEN YAZ’’   projeleri kapsamında bütün öğretmen ve öğrencilerimizle beraber çöpleri topladık. Etkinlik kapsamında yaklaşık 30 torba kadar çöp toplanmıştır. Etkinliğin amacına ulaşmasından ayrıca mutluluk duyuyor, emeği geçen bütün öğretmen arkadaşlarıma ve sevgili öğrencilerime teşekkür ediyorum. Hepsinin ayrı ayrı emeklerine, yüreklerine sağlık” diye konuştu.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber