Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Örgüte bu yıl 95 kişi katıldı!

Bir dizi ziyaretler ve incelemelerde bulunmak üzere Bingöl’e gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil; “Bu yıl terör örgütüne sadece 95 kişi katılmış, terör örgütüne katılım oranını son 30 yılın en düşük seviyesine çekmiştir” dedi.
Bu haber 2018-11-22 19:34:09 eklenmiş ve 802 kez görüntülenmiştir.

 

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Bingöl’e geldi. Vali Kadir Ekinci’yi ziyaret eden Bakan Yardımcısı Erdil, İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) heyeti ile birlikte Bingöl’de bir günlük bir çalışma yapacaklarını söyledi.

Erdil; “Cumhurbaşkanımız devletin vatandaşla kucaklaşmasını sağlamak ve karşılıklı etkileşim içerisinde hizmet kalitesini artırmak üzere bürokratik engellerin aşılması, karar verme mekanizmalarının hızlandırılması ve en hızlı şekilde hizmet sunulması amacıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni öngörmüş ve sizlerin de onayıyla bu sisteme geçilmiştir. Sıra artık kurumların bu öngörüyle yeni sisteme uyumuna gelmiştir. Bu hedefle başlattığımız çalışmalar hızla devam etmektedir. İçişleri Bakanlığı olarak bu anlayışla ülkemizin bütün il ve ilçelerinde vatandaşımıza sunulan hizmetleri yerinde tespit etmek, denetlemek ve daha üst standartlara nasıl getirebileceğimize dair düzenlenen bir dizi ziyaret kapsamında sizlerleyiz. Sayın Bakanımızın talimatıyla Bakanlığımız bünyesinde hayata geçirdiğimiz İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesi de işte bu anlayışla başlattığımız bir girişimdir. Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla Bakanlığımız taşra birimlerinin hizmet kapasiteleri mercek altına alınacak bu amaçla birimler arası iletişim arttırılacak, sahadaki görüş ve önerileriniz doğrultusunda Merkezde yapılacak değerlendirmeler sonucunda hizmet standardının yükseltilmesine yönelik önlemler alınacaktır. Mevcut süreçte ilk olarak 81 ilimize ziyarette bulunmuş ve 4 bine yakın personelle bir araya gelme fırsatını yakalamış durumdayız. Gelen öneri ve fikirler doğrultusunda hazırlanan raporlar İllerle paylaşılmaya başlanmış ve öngörülen çözüm yolları hayata geçirilmeye başlanmıştır. Alınan önlemlerin sahadaki yansımaları ve etkinliği pek tabii ki yeniden değerlendirmeye tutulacaktır” şeklinde konuştu.

“TERÖR ÖRGÜTÜNE KATILIMDA DÜŞÜŞ YAŞANDI”

Terör örgütüne katılımın azaldığını vurgulayan Erdil, şu açıklamaları yaptı:

“Önemli sorunlarımızdan biri olan terör ve terörizmle mücadelede kararlı bir şekilde ilerleme kaydetmekteyiz. Bu yıl yapılan operasyonlar ve alınan tedbirler neticesinde 1282 teröristi etkisiz hale getirmiştir. Terör örgütüne karşı yürüttüğümüz başarılı operasyonlar ve örgüt içindeki çarpık ilişkilerin gün yüzüne çıkması ile örgüte katılan kişi sayısı da gün geçtikçe düşmektedir. Bu yıl terör örgütüne sadece 95 kişi katılmış, terör örgütüne katılım oranını son 30 yılın en düşük seviyesine çekmiştir. Tüm bu mücadele kapsamında her sorunun çözümünde olduğu gibi terör sorununun çözümünde de topyekûn mücadele anlayışıyla hareket etmekteyiz. Bu yaklaşımla; öngörüde bulunuyor, sahadan alınan verileri analize tabi tutuyor, hedefi tespit edip  bu doğrultuda strateji oluşturuyoruz. Terörle mücadelede Mehmetçiğimizi, yerli ve milli yüksek teknoloji silah ve teçhizatla donatıyor, onların sayesinde sağlanan güven ve huzur ortamında,  bir zamanlar terör nedeniyle büyük acılar çeken çocuklarımıza yeni spor salonları ve sosyal tesisler hediye ediyoruz. Toplumumuzun huzuru ve güvenliği her şeyden önce gelir. Bu anlayışla bir yandan terörle mücadele ederken diğer yandan da toplumsal huzurun ve güvenin tesisi için başta asayiş, terör ve narkotik olmak üzere her türlü potansiyel suç unsurunu en alt düzeye indirmeye çalışıyoruz.  Bu alanda da oldukça başarılıyız. Gerek aranan suçluların en kısa sürede yakalanması gerekse bu doğrultuda suç delillerinin hızlı ve etkin bir şekilde tespiti ve analizi konusunda en üst düzey teknolojik imkânlara sahibiz. Tüm bu imkânlar ve alınan tedbirler neticesinde; 2018 yılının ilk 10 ayında geçen senenin aynı dönemine göre  oto hırsızlığı yüzde 35,5; ev ve işyeri hırsızlığı  yüzde 27, yankesicilik  yüzde 25 oranında düşüş kaydedilmiştir. Genel olarak malvarlığına karşı işlenen asayiş suçlarında, alınan önleyici güvenlik önlemleri ve araç gereç ve teknik donanımda yapılan iyileştirmelerin de etkisiyle geçen yıla göre 2018 yılında yüzde 25,5 azalma sağlanmıştır.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber