Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Öğrencilerini Unutmadı

Öğretmen Filiz Ekinci, ilk atandığı okul olan Genç Şehit Serkan Gencer İlkokulu’nun tüm öğrencilerine giyim yardımında bulundu.
Bu haber 2018-11-26 21:29:57 eklenmiş ve 1480 kez görüntülenmiştir.

 

İstanbul Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesince Kardeş Okul kapsamında hayata geçirdikleri ‘Geleceğe Uzanan Eller Projesi’ ile Genç’te okuyan minik öğrencilerin yüzünü güldürdü. 2014 -2017 yılları arası ilçemizde görev yapan ve öğretmenlikte de ilk görevi yeri Genç ilçesi olan öğretmen Filiz Ekinci, herkesçe takdir edilen bir projenin hayata geçmesini sağladı. Genç’te 3 yıl görev yaptıktan sonra İstanbul Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi’ne tayin olan Filiz öğretmen, ilçemizde, öğrencilerin yaşadıkları zorlukları bir nebzede olsa gidermek için İstanbul’da ‘Geleceğe Uzanan Eller Projesi’ni hayata geçirdi. Okulun idaresinden, öğretmenine ve öğrencilerine kadar herkesimin verdiği destek ile Kardeş Okul yaptıkları Genç Şehit Serkan Gencer İlkokulu’nun öğrencilerine yardım eli uzattılar.

Yaklaşık 3 ay süren projede, alınan ürünleri paketlemesini yapan Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi’nin öğrencileri ayrıca buradaki kardeşlerine de tek tek mektup yazarak onlara sevgisini ve duygularını aktardı. Projenin son aşaması ise yardımı kendi elleri ile dağıtmak isteyen gönüllüler, Okul Müdürü Rüstem Özdemir ile öğretmenlerinden Filiz Ekinci ve Yeliz Yıldırım ve öğrencilerden Süleyman Mert ile Hakan Aydın’dan oluşan 5 kişilik ekip, yardım kolileri ile birlikte Genç’e geldi.

 Milli Müdürü Remzi Dinler ve Kardeş Okul Şehit Serkan Gencer İlkokulu Müdürü Pürzan Sağlar ve okul idaresi tarafından karşılanan ekip, okulu gezdi, öğretmenler ve öğrencilerle sohbet etti. Okul idaresince düzenlenen program ile gönül elçileri, İlçe Milli Müdürü Remzi Dinler ile birilikte okulun anasınıfından 4’üncü sınıfına kadar hiçbir ayrım yapmadan bütün öğrencilere kendi elleri ile bot ve mont dağıtımı yaptı. Girdikleri her sınıfta öğrencilerle tatlı sohbet ettiler, abileri ve ablalarının gönderdikleri mektupları açıp birlikte okudular. Yüzlerindeki mutluluğunu saklayamayan minik öğrenciler ise kendilerine yardım elli uzatan gönül elçilerine teşekkür etti. Ayrıca öğrenciler, gelen mektuplara karşı onlarda büyüklerine mektup yazıp saygı ve sevgilerini ilettiler.

 

“Buraya ilk geldiğimde kardeşlerimizi zorluklar içinde gördüm”

 

Projenin hayata geçmesini sağlayan Genç İbn-i Sina Mesleki Teknik Anadolu Lisesi eski öğretmeni Filiz Ekinci, yapılan çalışmalar ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Aslen Manisalı olduğunu söyleyen Ekinci, öğretmenlikte ilk görev yeri Bingöl’ün Genç ilçesi olduğu için hayatında ilk defa doğuya geldiğini belirtti. Ekinci, “Buraya geldiğimde okul okuyan öğrenciler, ciddi anlamda ekonomik zorluklar içinde gördüm. Burada 3 yıllık görevimin ardından ayrıldım. İstanbul’a tayinim çıktı. Tabi buradan ayrılınca burada okuyan öğrenciler için bir şeyler yapmak istedim. İstanbul Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi’nde bu kampanyayı oradan öğrencilerimiz ile beraber başlattık. Yardım yapacağımız okul için ise Genç’te okulların ihtiyaçlarına göre bir ön araştırma yaptık. Araştırmalarımızın sonucunda okulu, Genç Şehit Serkan Gencer İlkokulu olarak belirledik. Bizde kampanyayı buna göre yaptık. 230 öğrenci için kampanya yürüttük”

 “Umarım hayatlarına dokunabildik”

 Gönül elçisi Ekinci, “Sağ olsunlar destekçilerimiz beklediğimizin üzerinde yardım yapınca bu sayı 310’a çıktı. Biz buradaki öğrencilerimize yardımlarımızı ulaştırdık. Kendi ellerimiz ile dağıttık. Tabii kampanyaya ilk başladığımızda biraz zorlandık diye bilirim, çünkü sayı 230 idi. Fakat piyasa çalkantılıydı, ürünler pahalıydı. Bizde çok titiz fiyat araştırmasını yaparak, arkadaşların desteği ile ürünlerimizi aldık. Sonra ürünleri okulumuzda ki her sınıfa dağıttık tüm öğrencilerimizin desteği ile paketlemesini yaptık. Ayrıca oradaki öğrencilerimiz buradaki kardeşleri için, isim isim paketleme yaparak yanına da duygularını mektuba döküp gönderdiler. Fazla kalanları ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. Onlar geri kalanları ilçede ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtacak.  Böylece zor gördüğümüz kampanyanın üstesinden gelebildik. Umarım bir nebzede olsa buradaki kardeşlerimizin hayatına dokunabildik. Projede emeği olan herkese çok çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

 “Bu iyiliklerini unutmayacağız”

 Programa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, proje ile ilgili yaptığı teşekkür konuşmasında yapılan bu iyiliği asla unutmayacaklarını söyleyerek, şunları ifade etti:

“İstanbul Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi müdürünü, öğretmenleri ve kıymetli öğrencilerinin sosyal sorumluluk babında yürüttükleri, Kardeş Okul kapsamında hayata geçirdikleri ‘Geleceğe Uzanan Eller Projesi’ ile Genç Şehit Serkan Gencer İlkokulumuza yardım kampanyasını yaptılar. Bu vesile ile hem öğrencilerimizi hem de bizleri sevindirdiler. Bu duygular ile okul müdürlerine, öğretmenlerine, öğrencilerine ve onların velilerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu iyiliklerini unutmayacağız ben milli eğitim camiası adına ve ilçem adına şükranlarımı arz ediyorum.”

 “Böyle bir projede görev almaktan çok mutluyum”

 İstanbul Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi Okul Müdürü ise, kendisine verilen ödülden dolayı Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler şahsında tüm Genç ilçesine teşekkür ettiğinin belirterek, “Bizde bu ödülü okulumuz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz adına alıyorum. Hakikatten iki gündür buradayız İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Remzi hocam sağ olsunlar bizleri çok iyi ağırladılar. Bizi kardeş kabul eden okulumuz idaresine ve öğretmenlerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Artık kardeşiz, kardeşlerimizi de İstanbul’a bekliyoruz. Böyle bir projede görev almaktan da çok mutlu oldum. Herkese çok çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber