Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

‘‘İhtiyaç Sahiplerini Bildirin’’

Vali Kadir Ekinci’den Muhtarlara: fakir ve düşkün aileleri, yetim ve öksüz çocukları, şehit ve gazi ailelerini, eşinden şiddet gören kadınları, okuyamayan kız çocuklarını, engelli kardeşlerimizi paylaşın.
Bu haber 2018-11-29 20:17:35 eklenmiş ve 1526 kez görüntülenmiştir.

 

Vali Kadir Ekinci, merkez ve bağlı köylerin muhtarları ile bir araya geldi. Aracı koymadan, randevu sistemine takılmadan kendilerine ulaşılabileceğini söyleyen Vali Ekinci, fakir ve düşkün aileleri, yetim ve öksüz çocukları, şehit ve gazi ailelerini, eşinden şiddet gören kadınları, okuyamayan kız çocuklarını, engellilerin kendilerine bildirilmesini, düzenli olarak yapılacak muhtarlar toplantısında gündeme getirilmesini istedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ İLE İLGİLİ HASSAS OLUN

Vali Kadir Ekinci, ‘‘Mahalle ve köylerimizin yol, su, kanalizasyon gibi sorunlarının yanında fakir ve düşkün aileleri, yetim ve öksüz çocukları, şehit ve gazi ailelerini, eşinden şiddet gören kadınları, okuyamayan kız çocuklarını, engelli kardeşlerimizi de burada paylaşmanızı ve gündem yapmanızı istiyoruz. Bizim ulaşamadığımız, vakfımızın ulaşamadığı ve hakikaten fakir ve mağdur olan ama onurundan dolayı yardım istemeyen vatandaşlarımız adına daha fazla hassas olun. Devletimizin bu insanlarımız için sağladığı imkanları birlikte bu muhtaç kardeşlerimize en kısa sürede ve hızlıca ulaştıralım. Bu aynı zamanda hepimizin insani görevidir.’’ Dedi.

KURUM AMİRLERİ HİZMET İÇİN VAR

‘‘Kurum amirlerimiz vatandaşa hizmet için vardır. Vatandaşa hizmet üretilmiyorsa o kurumda problem var demektir. Vatandaş memnuniyeti kırmızıçizgimizdir. Sınırlı kaynakları vatandaş lehine optimum nasıl kullanırız bunun derdinde olacağız. Burada olduğum şu kısa süre içinde gözlediğim şudur ki, vatandaşımız devletiyle kaynaşmış durumdadır. Hamdolsun hizmetler de imkânlar nispetinde alana yansıtılmıştır. Ve herkes elinden geldikçe görevini yerine getirmeye, sorumluğunu ifa etmeye çalışıyor. Yegâne amacımız Bingöl’ümüze hizmet üretmektir. Sorunları çözme noktasında bir irademiz olacak ve bu irade ile elimizden geldikçe sorunlarımızı birer birer çözeceğiz inşallah.’’

ARACI KOYMADAN SORUNLARI ANLATIN

Muhtarlar ile sık sık bir araya geleceklerini söyleyen Vali Ekinci, ‘‘Sizler devletin vatandaşa en yakın kurumsal temsilcilerisiniz. Bu buluşmalar randevulu çalışma sisteminin eksiklerini ve aksaklıklarını da bertaraf edecektir inşallah. Sizlerle buluşmalarımızda her muhtarımız ayrı ayrı söz hakkına sahip olacaktır. İfade edilenler kayıt altına alınacak, Sorunlar tespit edilip ilgili kurumlara Valiliğimiz kanalıyla iletilecektir. Bir sonraki toplantıda da önceki sorunların çözüm yolları ve çözümsüzlük sebepleri paylaşılacaktır. Bunun yanında muhtarlarımız farklı periyotlarla il genelindeki diğer çalışmalar konusunda da bilgilendirilecektir. Böylece kulaktan duyma bilgiler değil resmi bilgiler dolaşımda olacak ve bilgi kirliliği de engellenmiş olacaktır. Bununla amacımız, vatandaşımızın yapılan hizmetlerden birebir haberdar olmasıdır. Bunun yolu da her an vatandaşımız ile iç içe olan muhtarlarımızdır. Sizlerden istediğimiz bizlerle yakın ve sıcak diyalog içinde olmanızdır. Kuracağınız ilişkinin yakınlığı problemi çözme noktasında belirleyici olacaktır. Sorunların doğrudan muhatabı bizler ve sizlersiniz. Kapımız daima sizlere açık olacaktır. Problemlerinizi bizlere dolaysız ve aracısız bir şekilde aktarın.’’ Şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL HABERİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber