vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Ermeni diasporasına karşı atak

1915 olaylarının 100. yıl dönümünde hükümet Ermeni diasporasına karşı yurt içi ve yurt dışında büyük hamleler yapacak.
Bu haber 17 Ocak 2014, Cuma 00:20:42 eklenmiş ve 1301 kez görüntülenmiştir.

Serkan Üstümer'in haberi...

1915 olaylarının 100. yıl dönümü için, Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı uluslararasıalanda yapacağı lobi faaliyetleri, diplomasi veekonomik müdahalerle Ermeni Diasporası'nın provokasyonlarına set çekecek.

Dün Başbakan Erdoğan 6. BüyükelçilerKonferansında 1915 olayları ve Ermeni Diasparo'suna karşı   büyükelçileri uyarmış ve gittikleri yerlerde sıkı bir şekilde mücadele etmeleri gerektiğini söylemişti.

Erdoğan: "Ermeni 1. Dünya Savaşı'nın 100. yılını idrak edeceğiz. 1914'te başlayansavaş 1918'de bitmiştir. Bu savaş sonunda Osmanlı Devleti en ağır toprak ve insan kaybına uğramıştı.

100. yıl dönümünde bunu çok önemsiyorum. Bu etkinliklere katılıp Osmanlı'nın bakiyesi olduğunu unutmamanızı ve ona göre bizi temsil etmeniz gerekmektedir.

"DİASPARO'NUN HAMLESİNİ ÇOK İYİ KARŞILAMALIYIZ"

1915'te Sarıkamış Şehitleri'mizin 100. yılı. Bir de 1915 olayları var. Bu yüzden bunlara karşı hazırlıklı olmalıyız. Diasparo'nun 1915 olaylarını siyasi bir alana çekmek istemesini biz de çok iyi karşılamalıyız" dedi.

Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından hükümetin Ermeni diasporasına karşı yapacağı hamleler de belli oldu.

İşte Hükümetin Ermeni yalanlarına karşı 2014-2015 hamleleri:

Hükümet gelecek yıl için çok özel bir hazırlık içinde. 2015 bir taraftan Çanakkale'nin 100. yılı, bir taraftan da sözde Ermeni soykırım iddialarının 100. yılı .  Sempozyumlar, konferanslar, paneller, kitap neşri ve belgeseller üzerinde çalışmalar var; bütün dünya ülkelerini kamu diplomasisi açısından etkileyebilecek çok özel çalışmalar da faaliyet raporu içinde.

TTK MÜKEMMEL BİR KÜLLİYAT HAZIRLIYOR

Oluşturulan strateji çerçevesinde, Türk Tarih Kurumu'na, Ermeni soykırımının yalanları için özel görev biçildi. Kurum, bu amaçla büyük bir "Türk Ermeni İlişkileri Külliyatı" hazırlıyor. Türk Ermeni ilişkilerinin taihsel süreçte geçirdiği evrelerin ele alınacağı makaleler toplamayan TTK, hazırlanan projeyi 2015'e kadar yetiştirmeyi planlıyor.

2014'TE 14 FARKLI TOPLANTI YAPILACAK

Öte yandan TTK, 2014 yılı içinde 14 farklı toplantı organize ederek Türkiyekamuoyunu soykırımla ilgili devlet tezleri konusunda sunumlar yapacak. "Ermeni Ayaklanmaları, Sultan II. Abdülhamit ve Dönemi, Birinci Dünya Savaşı'nda Ermeniler, Son Halife: Abdülmecit Efendi, Sultan Vahdeddin ve Dönemi, İttihatçılar ve İttihatçılık, Tarihte Türkler ve Kürtler" yapılması düşünülen sempozyumlardan bazıları.

Geçen hafta içerisinde tarihte 'Türkler ve Kürtler' adlı sempozum bu çerçevede yapılmış ve büyük ilgi gördü.

serkan.ustuner@haber7.com

Kaynak: Haber7

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber