sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop jartiyer sex shop
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Yerel Seçimler

Önümüzdeki yıl yapılacak olan Genel seçimler öncesi siyasetin nabzını belirlemede büyük rol oynayacak olan 30 mart yerel seçimleri yaklaştıkça Bingöl, de de siyasi hareketlilik artıyor.
Bu makale 19 Ocak 2014, Pazar 21:40:21 eklenmiş ve 2391 kez görüntülenmiştir.
GÜLER SAĞDIÇ

 

 

Seçime girecek Siyasi partiler; Bingöl  Belediyesi, ilçe ve belde belediyelerini kazanmak için seçim çalışmalarına başladılar..

Bingöl, deki siyasi partiler için elbette ki en önemli belediye; ilçe ve belde belediyelerinden ziyade Bingöl Belediyesi’dir. Bu nedenle  belediyeyi almak isteyen siyasi partiler vatandaşı ikna etmek için  genel siyasetin yanı sıra toplumsal, ekonomik ve  kültürel  projeleri de benimsetmek zorundalar..

 

Yıllardır Bingöl belediyesinin merkezi hükümetin iktidar gücünü de yanına almasına rağmen yapısal sorunları vardır ve bu güne kadar bir türlü alternatif bir modeli halkın önüne koyamamıştır.

 

Son yıllarda Bingöl belediye başkanı olarak görev yapanların kentin önünü açacak tedbirleri geliştirememesi, her tarafı meşelerle kaplı hiçbir sanayi tesisi olmayan, oksijeni bol bir şehirde insanların tozdan topraktan bronşit olması, büyük ve temiz su havzalarının olmasına rağmen susuzluk çekmesi, insanları kirli bir şehirde yaşamaya mahkum etmeleri yönetsel çekişmeler ve bu idarecilerin şehrin içine düştüğü çıkmazı görüp buna önlem almak yerine birbirleriyle karşılıklı atışma yolunu seçmeleri de koltuk uğruna yapılan siyasi çekişmelerdir.

 

Yerel yönetimler kentte yaşayanların günlük yaşamını bugünü ve yarını için özel bir öneme sahip birçok kararın alındığı, uygulamanın yapıldığı yerler olması gerekirken,

halkın yerel yönetimlerde söz sahibi olmasını istemeyenler tarafından maalesef acımasız ekonomik, sosyal, kültürel baskıların uygulandığı ve adamcılığın had safhaya ulaştığı siyasal mevziler haline getirilmiştir..

 

 Siyasal ekonomik ve kültürel olarak Kent’in yağmalanmasını toplumun önüne bir seçenek olarak değil, seçeneksizlikten ortaya çıkmış bir tercih gibi dayatmaya çalışanlar ,

bu şehri artık “nefes” alamaz duruma getirenler, Bingöl, ün kendi özgün varlığı ve gelişimini yok edenlerdir.

Önümüzdeki yerel seçimler nasıl bir demokrasi istediğimizi  ihtiyaçlarımızı , taleplerimizi, şehrin önünü açacak öncelikli ve detaylı projelerimizi dile getirmek için bu şehirde yaşayan herkes için büyük bir fırsattır..

 

 Bingöl halkı, Katılımcı, şeffaf ve İnsan Odaklı  İyi Yönetim’i  hak ediyor.

Bingöl halkı,  yaşam kalitesini arttıran Projeler ve bunu sağlayacak nitelikli kadroları hak ediyor.

Bingöl halkı, namuslu, dürüst, çalışkan bir BELEDİYE BAŞKAN, ını hak ediyor…  

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber