Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Mutluluğun Altın Anahtarı


Bu makale 06 Şubat 2014, Perşembe 23:57:09 eklenmiş ve 1206 kez görüntülenmiştir.

Sevmek ve sevilmek, ardından umut etmek ve hayal kurmak, insanlar bu güzel duygular için yaşarlar. Hayatımıza gökkuşağı gibi renk katarlar, mutluluğun altın anahtarıdırlar, sevmeden sevilmeden yaşanılmaz. Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin. Sevgi olmadan hiçbir şey olmaz.

Sevmek ve sevildiğini bilmek, iki güzel kelimeyle “Seni Seviyorum” diyebilmek. Korkusuzca yüreğimizden geldiğince söyleyebilsek sevdiklerimize, inanın o iki kelime şelaleleri kurutur, çok uzak mesafeleri anında yakınlaştırır. Ne güzel şeydir sevgimizi göstermek, hiç karşılık beklemeden. Bu iki kelimeyi ne kadar sık kullansak, alışkanlık haline getirsek kalbimizi mutlulukla doldurur. Seni seviyorum diyemiyorsak eğer, birilerine mutlaka güzel bir şeyler söylemeliyiz, bu bile mutlu olmamız için yeterli bir sebeptir.

Dünyayı yaşanacak hale getirmek için mutlu olmak yeterlidir. Hayatımızdaki boşluğu doldurduğu için birine “iyi ki varsın, iyi ki yanımdasın” demek ne güzel şeydir bilir misiniz? Her mutsuzluğumuzda ve üzüldüğümüzde kalbimizi suçlarız, oysa bize en güzel duyguları yaşatır. Üzülsek ilk acıyan, sevinsek ilk mutlu olan yüreğimizdir. Kalbimizle aramızdaki tek ortak noktamız sevgi ve hüzündür. Sevgi; inanmaktır, güvenmektir, yaşamaktır, paylaşmaktır, bir dostumuzun sevgi ışığıyla gözlerimize bakıp içimizi ısıtması demektir. Gözlerinde merhamet ve sevgi ışığını taşımayan hiç kimse sevmeyi bilemez. Benim için en büyük sevgi; yaşlı bir insanın ve küçük bir çocuğun gözlerindeki ışıltı, sıcaklık ve masumluktur.    

Hayatımızın ne kadar kısa olduğunu düşünürsek, fazla geç kalmadan sevdiklerimize haykırarak söyleyelim sevgimizi. Yüreğimizde sevgimiz olmadıktan sonra malımız mülkümüz olmuş neye yarar. Mutsuzluk çok zordur, sevginin ne olduğunu tam olarak bilirsek o zaman bizden mutlusu yok demektir. Karşıdan size açılan bir kalp yoksa sizin de kalbinizi açmanıza hiç gerek yoktur. Mutlu olmanın iki yolu vardır, severek ve sevilerek. Sevgi pekmez ise sevilmek tahin gibidir, çay ve şeker gibidir, karıştırılmadan tadı olmaz. Sevgi ile bakınca etrafa, çevremizdekilerin de bize öyle baktıklarını görürüz. 

Sevmek bizi mutlu ediyorsa, sevilmek için çaba harcamamıza gerek yoktur, inanın devamı kendiliğinden gelecektir. Karşımızdakinin sevgisini kazanmak istiyorsak onun mutlu olacağı şeyleri yapmamız yeterlidir. Ona değer veriyorsak, seviyoruz demektir. Bir gitarın ezgisi onu bize hatırlatıyorsa o kalbimizdedir, işte olay budur. Sarı kemer takmış ince belli bir çay bardağından mis kokulu bir çay içerken onu hatırlıyorsak bu sevgidir ve kalbimize işlenmiştir bir kere, günler geçip sene olsa, seneler geçip asır olsa dahi bu duyguyu o kalplerden kimse çıkaramaz.

Gönül bahçenize attığınız sevgi tohumları yeşermiştir. sex shop Heyecanla sonucu beklersiniz, sonunda iki farklı renkte iki farklı çiçek açar. Biri sevmek diğeri sevilmek, ikisini de koklamak gerekir. İstediğin için seversin, istendiğin için sevilirsin, işte bu iki güzel duygu bu yüzden güzel. Ne demişler hayat sevilince, sevince güzel. Mutluluğun altın anahtarı da çözümü de bizde, elimizdeki anahtarla açamayacağımız hiçbir kapı yoktur. 

Sevmek güzel, ama sevildiğini bilmek daha da güzel. Sevdiklerinin yanında olmak güzel, ama onların senin yanında olması daha da güzel.

Fuzuli’ye sormuşlar

Sevmek mi daha güzeldir, Sevilmek mi?

- Sevmek demiş.

Çünkü sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın.

Bu söz üzerine yorum yapmak bence fuzuli olur.

Yaşamak için hayat, gülümsemek için mutluluk, hatırlanmak için vefa, paylaşmak için dostluk lazım, ama sevgi için o sevgiyi hak etmek lazım, yüreklerde unutulmayacak anılar bırakmak lazım. Malınız mülkünüz, koca bir servetiniz var ama etrafınızda sahte sevgiler var, bütün servetinizi verseniz bile gerçek sevgiyi satın alamazsınız. Para her zaman bulunur ama gerçek sevgi ve dostluk kolay kolay bulunmaz. Sürekli gülümseyelim, çünkü gülümsediğimizde yaşama daha olumlu gözlerle bakarız, hayatta hiçbir şey sizden ve gülümsemenizden daha değerli değildir. Kötülükleri bir kenara bırakalım, sadece dostluğu ve mutluluğu düşünerek yaşayalım, sevelim sevilelim bu dünya hiç kimseye kalmaz. Ne demişler, Ya yaşamak için sev! Ya sevmek için yaşa!

Sevgi ışığının olduğu yerde hiç kimse karanlıkta kalmaz. Sevgi ışığınızın hiç sönmemesi dileğiyle.

Bütün sevenlerin ve sevilenlerin “Sevgililer Günü” nü kutluyorum.

Sevgiyle kalın………….

narintenekeci@hotmail.com

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber