Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Kurban Olam Kömür Kokan Ellere

Ocağına düştük, kurtar bizi Allahım…..
Bu makale 23 Mayıs 2014, Cuma 13:34:18 eklenmiş ve 746 kez görüntülenmiştir.

SOrMA ne haldeyiz, SOrMA kederdeyiz, SOrMA yangınlardayız. Kalem yazmıyor içimizdeki hüznü, kâğıt karardı kabul etmiyor cümleleri, şelaleler söndürmüyor içimizdeki ateşi. Konuşamıyoruz, kelimeler boğazımıza takıldı.

Aylardan 13 Mayıs 2014. Günler Soma’yı, saatler hüznü, dakikalar sürekli acıyı gösteriyor. Karanlık çöktüğünde, yüzlerdeki çaresiz bakışları ambulans ışıkları aydınlatıyor. Umutlar tükenmiş, siren sesleri çığlık sesleriyle karışmış.

Soma üzgün, Soma yetim, Soma kan ağlıyor. Herkes bu acıya ortak oldu, yüreğimiz dağlandı, gözlerimiz doldu, kalbimiz acıdı. Dua ederken bile gözyaşlarımızı tutamadık. Yitirdiğimiz yüzlerce canın ardından sadece bakakaldık.

Her giden can, ardında bir hikâye bıraktı, güzel başlayıp sonu acıyla biten hikâyeler. Bir avuç kömür için bir ömür verenlerin hikâyesi ve o hikâyelerin çoğu maden ocağının kapısına örülen duvarın arkasında kaldı. Sözün bittiği yerdeyiz artık.      

Yazılacak çok fazla şey yok, sadece Türkiye değil Dünya Soma’ ya destek oldu, acılarını paylaştı. Ateş sadece Soma’nın değil, bütün Türkiye’nin evine düştü, aynı acıyı hissettik. Yüce Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın bizlere. Yardım et Allahım, bu son olsun.

Günlerce Soma’daki kömür ocağına kilitlendi yüreğimiz, gelen her kurtuluş haberi su serpti yanan yüreğimize. Hayatını kaybeden maden işçilerine günlerce ağladık, dua ettik. Yakınlarının feryatları yüreğimizi dağladı, çığlık sesleri kulaklarımızdan gitmedi. Söylenecek bir tek cümle var, “Türkiye olarak çok üzgünüz”. 

Biz Türkiye olarak her zaman Soma’daki vatandaşlarımıza yardım ederiz, acılarını paylaşırız, her zor günümüzde birbirimize destek oluruz, keşke yüreklere düşen ölüm acılarını da unutturabilsek.

Karanlık içinde çalıştılar, ışıklar içinde, huzur içinde uyusunlar, mekânları cennet olsun.

Başın sağ olsun Türkiye…

narintenekeci@hotmail.com

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber