Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Filistin, Yahudiler, Biz ve Allah…

Allah, “İman edenlere karşı düşmanlık yönünden insanların en şerlisi olarak onları (Yahudileri ve Allah’a ortak koşanları) bulursun. 5/82” ayetiyle insanlığa ve Müslümanlığa karşı duydukları kin dolayısı ile Müslümanları 1400 yıl önce uyarmış ve Siyonist Yahudileri ‘insanların en şerlisi’ olarak deşifre etmiştir…
Bu makale 16 Temmuz 2014, Çarşamba 15:38:48 eklenmiş ve 266729 kez görüntülenmiştir.
Veysel Çeliker

Tarihte yaşanılan olaylar ve gelinen noktada sayıları 10 milyonu bulmayan bu milletin Dünya’yı sömürdüğünü ve kan gölüne çevirdiğini inkâr edecek kimse de kalmamıştır. Yeryüzünde İslam ile hüküm edilen tek bir İslam devletinin olmayışının da arkasında olan Terör devleti İsrail’in, Müslümanların kendilerini tanımlarken kullandığı Anti-kapitalist Müslüman, Muhafazakar Müslüman, Liberal Müslüman, Demokrat Müslüman, Sosyalist Müslüman, Devrimci Müslüman, Ilımlı Müslüman, Cemaatçi Müslüman ve benzeri ifadeleri özenle türettiği ve özellikle ‘Milliyetçilik, Ulusçuluk’ fitnesini işlediği coğrafyalarda başarılı olduğunu görmek doğrusu çok üzücü...

Ki Siyonizm bugünkü utanmaz tavrını ve zalimliğini Müslüman devletlerin bölük börtüklüğüne, pragmatizm adı altındaki devlet politikalarına borçludur. Müslümanları bölme üzerine birçok politika gerçekleştiren Siyonist İsrail, dünya ideolojilerini maddi olarak destekledi ve Müslümanlar arasında taraftar bulmasını sağladı. Ulus milliyetçiliklerinin azdırılmasını yeterli görmediği gibi milliyetçiliğin yanında sosyalizm, liberalizm, milliyetçilik v.s fikir akımlarını da piyasaya sürdü. Nitekim Filistin’in bugünkü haline en çok sebebiyet veren şey de Arap milliyetçiliği idi. Şu durumda dahi Filistin’e yapılan zulmü Arap kardeşliğine yapılan bir saldırı olarak yorumlayan ahmaklar var.

Gelinen noktada Müslüman coğrafyasında durmadan akan kan ve bitmeyen fitneler, Müslümanların Allah’ın hükümleriyle hüküm edilen bir devlete ne kadar da çok ihtiyaçları olduğunu gösteriyor. Öyle ki yeryüzünde İslam ile hükmedilen tek bir devlet bile olsaydı yeterdi. Ne İsrail ne de Amerika bir mazlumun dahi burnunu kanatamazdı. Ama gelinen noktada İslami hükümlere göre devlet kurmaya çalışmak ve onu arzulamak ‘gericilik, yobazlık’ olarak görülüyor. Tabi bu politikanın sahibi de elbette ki Siyonistlerdir.

PEKİ, NE YAPABİLİRİZ?

Önder Muhammed’in (s.a.v) “Eğer bir kötülük görürseniz, elinizle düzeltin. Elinizle düzeltemeye gücünüz yetmiyorsa, dilinizle düzeltin. Dilinizle de düzeltmeye yetmiyorsa kalbinizle buğz edin. Fakat buğz etmek imanın en zayıf noktasıdır” sözü referans olarak kabul edildiğinde yapılacak olanın dilimizle düzeltmek ve kalbimizle buğz etmek olduğu görülür. Zulüm yapıldığını yaymak ve duyurmakta bunlara dâhildir. Etrafımızdaki insanlara veyahut sosyal medyada Filistinlilere yapılanları lanetlemek ve duyurmakta elimizden gelen şeylerdir. Eğer kıymetini ve gücünün tam olarak kavrayabilseydik namazlarda ‘dua’ etmek yapabileceğimiz şeyler dâhilindedir ki kalbinde zerre miktarı olan bütün Müslümanlar bunları yapabilir.

Veyahut bulunduğu ortam ve şartlar gereği yapabileceği en büyük eylem, kılıyorsa eğer, kıldığı namaz sonrası Allah’tan ebabil kuşlarını göndermesini istemek olan ve başka da yapabilecek bir şeyi olmayan bir Müslüman’ın kendisini ve ailesini merkeze alıp kötülüklerden ve ahlaksızlıklardan uzak tutması en büyük mücadelelerden birisidir. Nitekim Allah “Ey insanlar kendinizi ve ailenizi yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyunuz. Tahrim/6” diye emretmektedir. Allah’ın ayetlerini ciddiye almalı ve okurken üzerine düşünmeliyiz...

Ha! Tüm bu kanıt ve ayetlere rağmen derin ve güçlü bir analiz yaptığını sanıp Müslümanların kusurlarını sıralayıp, İsrail denen terör devletini meşrulaştıranların da titreyip kendilerine gelmelerini ve şayet iman etmişlerse aşağıdaki ayeti dikkate almalarını tavsiye ediyorum:

“Şanım hakkı için, sana vahiyle gelen bu kadar bilgiden sonra, kalkıp ta Yahudilerin ve Hıristiyanların arzu ve heveslerine uyacak olursan, sana Allah’tan ne bir dost bulunur, ne de bir yardımcı… 2/120”

 

Küçük Bir Not: Mavi Marmara’da 9 vatandaşı katl edilen bir ülkenin “onları diplomatik zeminde sürüm sürüm süründürdük, özür dilemeleri an meselesi “ v.s cümlelerle kendini avutmaya çalışması ne garip. Ayrıca, muhtemelen kendi öldürdükleri 3 Yahudi gencini bahane ederek yüzlerce Müslüman’ı katleden ve binlercesini hayatı boyunca taşıyacağı yaralarla baş başa bıraka terör devleti İsrail’in, Filistin’i diplomatik zeminde süründürmeyi veyahut özür diletmeyi tercih etmemesi nasıl yorumlanmalı?

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber