Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

KIRMIZI KARANFİL

Tayini güzel bir ilimizin şirin bir kasabasına çıkmıştı. Aylarca bu günü beklemişti, çok heyecanlıydı, sevinçli bir telaş ile bavulunu topladığı gibi soluğu terminalde aldı. Çok sabırsızdı, bir an önce öğretmenlik yapacağı kasabaya gitmek istiyordu. Saatlerce süren yolculuktan sonra sabahın ilk ışıklarında kasabanın topraklarına ayakbastı.
Bu makale 26 Eylül 2014, Cuma 09:56:32 eklenmiş ve 3530 kez görüntülenmiştir.

Güzel bir sonbahar ayı, okulun ilk günü, tepeden bakan güneşe gülümseyerek çalışma hayatına başlayacağı okulun yolunu tuttu. Çektiği üzüntüleri ve sıkıntıları geride bırakmış mutlu bir şekilde yürüdü, okula yeni başlayan çocuklar gibi yarı sevinç yarı heyecan vardı yüreğinde.

Uzun bir yürüyüşten sonra okulun bahçesinde buldu kendini. Bahçede ders zilinin çalmasını beklerken, sağa sola koşuşturan çocukları seyretti. Sevimli bir çocuğun başını okşarken bir anda yanındaki adamla göz göze geldi, donup kalmıştı. Birden elini çocuğun başından çekti. Bu adamın o çocuğun yanında ne işi vardı.

Bundan yaklaşık beş yıl önceydi, o zaman zarfında yaşadıkları bir film şeridi gibi geçti gözlerinin önünden. Unutamamıştı yaşanan ve acı içinde geçen o günleri. O anda yüreğinde kopan fırtına, esen rüzgârların bile hızını geride bırakmıştı.

Karşısında duran adam yıllar önce bir sonbahar günü onu terk etmişti. Her gün buluştukları pastaneye o gün gelmemişti. Sadece kırmızı bir karanfil göndermişti, bir an şaka yapıyor diye düşündü. Pencereden dışarıya baktı, dışarıda sadece fırtına ve yerlere savrulan yaprakları görebildi, gelen hiç kimse yoktu. Masada öylece duran kırmızı karanfile uzun uzun baktı. Sonunda şaka olmadığını, sevdiği adam gelmeyince anlamıştı. Gözyaşlarını içine akıtarak arkasına bakmadan oradan uzaklaştı 

Nereye gideceğini bilmeden kendini sokağa attı. Adım atacak mecali kalmamıştı, esen rüzgâr onu ve yaprakları sürükleyip oradan uzaklaştırdı. Dökülen her yaprak gibi zaman hızla geçmişti. Paramparça olmuş kalbinin bir köşesine terk edildiği o sonbahar ayını, günü ve saati kazıyarak yazmıştı, hiç unutamıyordu. Büyük bir aşkla sevdiği adam hiçbir gerekçe göstermeden terk edip gitmişti onu. Oysa güzel bir beraberlikleri vardı, delicesine sevdiği adamla evleneceklerdi.

Boş bakışlarla baktı adama, kırılmış kalbinin atışları hızlanmaya başlamıştı. Sesi soluğu kesilmişti sanki. Sadece kısık bir sesle yüzüne bakarak “neden” diyebildi. Neden çekip gittin neden…….   

Biliyorum bana çok kızgınsın, ama bir iki dakika beni dinle dedi adam. Senin için kolay değildi biliyorum, ama inan benim için de hiç kolay olmadı senden ayrılmak. Seni bırakma nedenimi o melek gibi yüzüne karşı söyleyemezdim. O masum yüzünün karşısında ezilmek istemedim. İnan ki çok zordu, şu anda bile sana karşı mahcubum, yapmamam gereken bir şeyi yapmak zorunda kaldığım için kendimden utanıyorum, çok üzgünüm.

Ailemin zoruyla istenmeyen bir evlilik yapmıştım. Anlaşamıyorduk, tam ayrılmak üzereyken seninle karşılaşmıştım. Seni kaybetmemek için o an söyleyememiştim, inan seni çok sevmiştim ve hala seviyorum. Ama eşimle anlaşamasak ta küçük masum bir çocuğumuz vardı, benim için zor da olsa kızımın etkilenmemesi için bu evliliği yürütmek zorundaydım. Şimdi küçücük dünyamızda kızımla çok mutluyuz, eşimden ayrıldıktan sonra mahkeme kızımı bana verdi.

Gönlünüz hangi sonu istiyorsa öyle olsun............

narintenekeci@hotmail.com

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber