sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop jartiyer sex shop
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

SİYASİ CERRAHLAR !!!

Seçim atmosferine girildi.. İstifalar edildi müracaat kuyrukları oluşmaya başladı. “Pekmezi çok olanın sineği Bağdat’tan gelir” misali Müdürler, Genel müdürler, Üniversite öğretim üyeleri, Gazeteciler, Müsteşarlar söz birliği etmişçesine iktidar partisinden aday adayı olacaklarını kamuoyuna deklere ettiler..
Bu makale 20 Şubat 2015, Cuma 22:39:23 eklenmiş ve 1076 kez görüntülenmiştir.
GÜLER SAĞDIÇ

Yapılan açıklamaları basından okuyoruz kimisi “Türkiye’nin bu zor döneminde taşın altına elini sokmaktan” kimisi “ Kendisine olan ihtiyaçtan” bahsederken, kimisi de İktidar kanadından Etkili ve yetkili birileri tarafından kendisine ”Gel sana özel bir görev verilecek” işaretiyle gelmiş  gibi davranıyor..

Türkiye’nin Genel siyaseti gibi   Bingöl, ün Yerel siyasetinde de  birbiri ardına Aday Adaylığı açıklamaları yapılmaya başlandı.

Şehrin dört bir yanındaki billboardlarda lacivert takım elbiseleri ve gülen yüzleriyle Her seçim sonrası unutulan “Bir talebi olur” diye görülmek istenmeyen biz sıradan seçmenlere seslenen ve Bingöl’ü  TBMM, de temsil etmek için en iyi adayın kendisi olacağına dem vuran Aday adayı hemşerilerimiz haziran ayında yapılacak seçimler öncesi bir bir vitrine çıkmaya başladılar..

Okkalı Selamların verildiği, , halimizin hatırımızın sorulduğu, birilerinin bizleri önemli adam yerine koymaya başladığı bu günlerde Sanayi İşletmesi veya KOBİ statüsüne sokulmasa da şehrimizin en büyük istihdam alanlarından birisi olan çay ocaklarında aday adayı olanlar Şehrin siyasi cerrahları  tarafından masaya yatırılmaya ve en ince ayrıntılarına kadar incelenmeye başlandı..

Normal zamanlarda umursamadığımız Tesbih,Selam,Taziye,Düğün  gibi kelimeler şehrin Siyasi Cerrahları tarafından ustalıkla cümlelerin içine yerleştirilirken bir kez daha siyasetin gerçekten zor zanaat olduğunu ve her babayiğit in  harcı olmadığını anlıyoruz.

-Adam dört sene boyunca Ankara,da Tesbih sallamaktan başka ne yaptı ?

-Yolda karşılaştık selamımızı dahi almaya tenezzül etmedi..

-Aday olmuş ama hangi Taziyede hangi Düğünde gördünüz onu ?

 

İşin Kötü tarafı ise, Siyasetle yatıp siyasetle kalkan bir şehirde yaşayınca ister istemez politik literatürde “seçmenlerin yönlendirdiği” modeli benimsiyor ve kendimizi gönlümüzde olan Siyasi Partinin Aday Adayları arasındaki rekabetin bir parçası olarak görüyoruz..

Temsilde en önemli unsur olan Liyakat bize sempatik gelen Aday için hükmünü yitiriyor ve aidiyet hissiyle birazda “Kraldan çok Kralcılık”  yaparak toplumda meşrulaştırmak için çaba harcıyoruz..

Unuttuğumuz şey ise  ne kadar çaba harcarsak harcayalım bizleri temsil etmek için aday adayı olduğunu söyleyenlerin arasında 7 Haziran seçimlerinde aday olacak kişiyi belirleme yetkisi  bu şehirde yaşayan ve oy vermek dışında hiçbir işlevi olmayan bizlerin değil 12 Eylül Askeri Yönetiminin yaptığı 1982 Darbe Anayasasından gücünü alan Siyasi Parti Liderlerinin elinde..

Darbe, den bahsetmişken yazımı Darbe günlerinde yaşanmış bir Anekdotla bitirmek istiyorum

“Askeri darbenin en kötü günlerinde Diyarbakırlılar 1 no,lu cezaevinden gelen işkence çığlıklarıyla sindirilmişken, Ankara’dan şehre lacivert takım elbisesi,gravatıyla müfettiş kılıklı bir adam gelmiş. Esrarengiz ziyaretçi kendisini havaalanından oteline götüren taksinin Kürt şoförüne Diyarbakır’da hayatın nasıl olduğunu sormuş. Şoför de bütün Kürtlerin yeni askeri yönetiminden çok memnun olduğunu, Türk bayrağından başkasına inanmadıklarını, ayrılıkçı teröristlerin hapse atılmasından sonra şehir halkının çok mutlu olduğunu söylemiş. Bu sözler üzerine takım elbiseli adam şoföre bağırarak ‘Ben avukatım,’ demiş ‘Hapiste işkence görenleri, Kürtçe konuştu diye köpeklere yedirilenleri savunmaya geldim.’ Bunun üzerine şoför ilk sözlerinin tam tersi bir havaya girmiş, hapishanede Kürtlere yapılan işkenceleri, canlı canlı lağımlara atılanları, dövüle dövüle öldürülenleri sayıp dökmüş. Ankara’dan gelen avukat dayanamayıp şoförün sözünü kesmiş. ‘Ama az önce tam tersini söylüyordun,’ demiş. Diyarbakırlı şoför de ‘Avukat bey, haklısınız’ demiş. ‘İlk söylediğim resmi görüşümdü. İkinci söylediğim ise şahsi görüşümdür.”

 

Unutmayın !.. 

Seçimlerinizin bedelini,

Size akıl verenler değil.

Sadece ve sadece siz ödersiniz....

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber