sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop jartiyer sex shop
Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

BİNGÖL BU GÜNÜ TARİHİNE KAZIMALI…..

Güneşin en güzel doğduğu kale dağından karlı ovaları selamladığı , yüzen adalarının narin olduğu kadar gururlu bir edayla Solhan ovasında salındığı ,deniz görmemiş çoban çocuklarının bin göl sularıyla okyanuslara karıştığı Gizem dolu bir yer… BİNGÖL;dür burası ……
Bu makale 21 Kasım 2012, Çarşamba 00:02:24 eklenmiş ve 6599 kez görüntülenmiştir.
GÜLER SAĞDIÇ

 

Bin derde deva termal suları, içmeleri, şiirlere ilham olan dağları , yaylaları ve ovaları ile bir türlü anlatamadığımız BİNGÖL dür burası ……

 

Cesur yüreklerin , deli sevdaların memleketi…..

İflah olmaz sevdalısı

iç yakan türküleriyle hasreti,

vuşkesiyle asaleti, kartalıyla cesareti, delilosuyla merhameti ilmek ilmek işlerken dünyanın en kutsal şeyini anlatıyor.

sevdayı……

Bir sevdadır Bingöllü olmak……

 

İlk adıyla ÇABAKÇUR(akan temiz su) sonra MİNGÖL( göller bölgesi) daha sonra ÇEVLİK (bağ bahçe)

Şimdilerde ise ÇOLİG- BİNGÖL olarak bir çok efsanede hayat bulmuştur.

 

Değeri bilinmese de zaman zaman coğrafyasının zaman zaman da inançlarının değerlerinin kültürünün, kaderini belirlediği bir il olsada;

kışı karlar altında  baharı sele teslim yazı ise susuzluğa mahkum edilsede , Saman alevi gibidir öfkesi. çabuk unutur.yoktur kini.

Siyasetçi vur ensesine al lokmasını diyor. suyu olmasa,da yolu olmasa,da işi aşı olmasa,da yinede oyunu verir. Siyasetin de siyasetçisinin de yanında durur memleketimin güzel insanları diyor;

 

12.12.2012 tarihinin DÜNYA BİNGÖLLÜLER GÜNÜ olarak kutlanması için yapılan çalışmalara destek amacıyla  kalemime sarılıyorum.

 

12.12.2012 bu tarihi ziyan etme hakkımız yok.

 

Bu tarih içinde hiçbir düşünce barındırmayan tek bir anlayışa hizmet eden  sosyal bir tanıtım projesi olarak anlamak anlatmak ve anlaşılmak çabasıyla  bir çatı altında toplanıp böylesi yüzyılda bir gerçekleşen bu tarihi fırsatı siyasi ve kişisel kavgalardan rantlardan uzak birer damla olup gölleri  göllerle de Bingöl olup dünyaya , tarihe anlatsın kendini.

 

AMAÇ  Bingöl’ü coğrafyası ile dünyaya tanıtmak olsun.

AMAÇ Gelecek nesillere bırakabileceğimiz nadide bir gün olarak görüp   bu günün yaşanmış bir zaman dilimi olarak Bingöl tarihine bir not olarak geçmesi olsun.

AMAÇ değerlerimizin kültürümüzün gelenek ve göreneklerimizi yüz yıl sonrasına taşınmasına rehber olsun.

AMAÇ Bingöllünün Bingöl,ümüzü memleket milliyetçisi düşüncesiyle sahiplenmesi olsun.

 

Gerçekte bir daha hiç birimizin  yaşama şansı olmayan

yüzyılda bir gerçekleşen bu günü Bingöl’ümüzün tarihine kazımak  Bingöllüyüm diyen herkesin boynunun borcu olsun.

Bu tarih Bingöl’lünün Bingöllü olma ıspatı olsun……

 

Şimdi diyeceksiniz ki  Bingöl’ün bunca sorunu sıkıntısı varken neden böyle bir şey.İşte tam bu noktada şöyle düşünün .Belki de asıl sorun Bingöl,ümüzü yeterince sahiplenemeyişimizdir.

 

Aslında  bu tarihi atlamak istemeyen bunun için gerek sosyal paylaşım sitelerinden gerekse aktif olarak çalışma yapan dernek  kurum ve kişiler büyük bir özveri azim ve inançla yollarına devam etmekte bu fırsatı  bir festival havası içerisinde kutlama ve tanıtma çabası içerisindeler.

Bingöllünün olduğu her yerde kutlama çalışmaları var ancak bunun Bingöl,de yoğunlaşması ve kutlanması  hedefe ulaşmada çok daha etkili olabileceği görüşündeyim Bu projeyi yürütenlere naçizane bir önerimde olacak bunun internet üzerinden tüm dünya ülkelerinde yaşayan Bingöllülerin Bingöl,deki kutlamaları en azından izleme şansı verilmesidir.

 

Bingöl,ü çok sevdiklerini  ve Bingöl için varız diyen büyüklerimiz İşte bugün o gündür

Öncelikle  Kalkınma Bakanımız Sayın  Cevdet Yılmaz,Milletvekilerimiz İdris Baluken ,Eşref Taş Vali Hakan Güvençer Belediye başkanı Serdar Atalay, tüm sivil toplum kuruluşları ,iş adamları ,sanatçılar olmak üzere bingöl’e gönül vermiş bu uğurda sorumluluk almış herkesin desteği  ayrı ayrı hak ettiği anlamı bulacaktır Bingöl,de ve   Bingöllünün yüreğinde….

 

Dünyanın neresinde olursa olsun tek bir kişi dahi olsa  tüm  yüreklerin bir attığı  bu günün yaşanması dileği ile  Özellikle büyüklerimiz gözümüz kulağımız sizde……

 

.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber