Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

“Senin bir adım atman, yeni insanların ayağa kalkması demektir “

Basın yayın ve iletişim, çağımızın en önemli güçlerinden biridir. Amacım Bingöl ve hayata dair yapı taşlarımızı oluşturan olayları değerlendiren, , yaşadığı çevreyi tanıyan ve bunlara ilgi duyan, sorgulayan, bireysellikten uzak sosyal içerikli konular seçmeye özen göstererek; Bingöl gündemini belirleyen siyasi, ekonomik, aktüel, kültürel ya da sosyal olaylar dünyasına zengin bir içerikle Bingöl’ün soğuk ikliminden sıcacık bir sayfa açmaktır…
Bu makale 24 Şubat 2013, Pazar 14:25:17 eklenmiş ve 2140 kez görüntülenmiştir.

Bundan böyle gazetemizde ” Haftanın Röportajı” adlı bir sayfa  ile siz değerli okurlarımızla beraber olacağız..”Haftanın Röportajı” sizlere ne çağrıştıracak bilmiyorum ama benim için "senin bir adım atman yeni insanların ayağa kalkması demektir ”sözünü anlamlaştırmak adına ilimiz için atılan bir adımı ifade etmektedir diyor ve Bingöllü Fotoğraf sanatçısı Kenan Nihat ELÇİ ile yaptığımız ilk haber röportajımı sizlerle paylaşıyorum

 

Bingölün sesi: Kenan Nihat Elçi kimdir? Bize Kendinizi tanıtır mısınız?

 Kenan Nihat ELÇİ- Adım Kenan Nihat Elçi. 1973 yılında Bingöl’de dünyaya geldim. İlk orta ve liseyi yine Bingöl’de okudum. Bingöl lisesinden mezun oldum. Lise son sınıfla birlikte noterlik mesleğine başladım. Akabinde açık öğretim kamu yönetimi bölümü ve yine açık öğretim fotoğrafçılık bölümünden mezun oldum. Şu an lisans bölümü olan fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümü 2. Sınıf öğrencisiyim. Noterlik mesleğime de devam ediyorum. Evliyim 5 yaşında bir kızım var. Bundan ibaret diyebilirim.

 

Bingölün Sesi: asıl mesleğinizin noterlik olduğunu söylediniz. Fakat biz sizin noterlik dışında fotoğrafa olan ilginizi biliyoruz.  Fotoğraf çekmeye olan ilginiz nasıl başladı?

 

Kenan Nihat ELÇİ- Fotoğraftan önce küçük yaşta resme karşı olan bir düşkünlüğüm vardı. Resimle hep uğraştım yani ben birazda bu fotoğrafçılığı resme olan ilgimin getirisi olarak düşünüyorum Fotoğraf sanırım  ortaokul yıllarımda hayatıma girmeye başladı. Hatırlıyorum yurtdışından istediğim bir kompakt filmli makinem vardı. Tabi o zamanlar hem fotoğraf çekerdim hem de bu makinelerin teknik boyutunu çok merak ederdim. Nitekim sonrasında yine defalarca makinelerim oldu hepsinde illaki içine girmişimdir. İşin teknik boyutunu anlamaya çalışmışımdır. Bir çoğu da elimde kalmıştır bu makinelerin. Ama o merakım hep var oldu hala devam ediyor makinelere karşı. Elektroniğe karşı bunların çalışma teknolojilerine karşı tabi o çalışma teknolojisi bir de küçüklükten var olan resme düşkünlüğüm beni zaman içerisinde fotoğrafçılığa doğru sürükledi diyebilirim.

 

Bingölün Sesi: peki küçükken olmayı düşlediğiniz meslek ne idi? Fotoğrafçılıkla bir alakası var mıydı? Yoksa o zamanlar damı hobi olarak yapıyordunuz?

 

 Kenan Nihat ELÇİ- Küçüklüğümde kendi oyuncaklarımı kendim üretmeyi seven biriydim. El becerilerine merakım vardı. Sanata merakım vardı. Bu sanırım zamanla harmanlana harmanlana kıvama geldi diye düşünüyorum.

 

Bingölün Sesi: Ortaokul yıllarınızda başlayan bu fotoğraf merakınız ve ilginizden dolayı ailenizden ve yakın çevrenizden aldığınız tepkiler nelerdi?


Kenan Nihat ELÇİ- şimdi o dönemler fotoğraf makinesi olanlar genelde malum hep aile tipi fotoğraf çekmeye çalıştılar. Genelde de öyle olmuştur. Fakat ben kendi fotoğrafımı çekmekten ziyade başka şeyleri çekmeyi hep tercih etmişimdir. Nitekim şeyi hatırlıyorum lise yıllarımda arkadaşlarımın birçoğunun bende fotoğrafları var ama benim kendime ait tek fotoğrafım yoktu. Onlarda onların kendi istekleriydi. Kıramadığım için çekmişimdir yoksa hep başkalarını çekmektense daha elle tutulur şeyleri fotoğraflamayı tercih etmişimdir. Ve düşüncem o yönde gelişmiştir diyebilirim.

 

Bingölün Sesi: O zaman şöyle diyebilir miyiz? Bu tarz fotoğraflar çekmenizin nedeni doğaya ve nesneye karşı olan ilginiz ve sempatiniz.

 

Kenan Nihat ELÇİ- tabiî ki. Bu bazen bir doğadır bazen bir taş parçasıdır bazen bir yapraktaki hücreler bazen de insandır. İnsandaki yüz ifadeleridir. Çünkü bir daha aynı yüz ifadesini yakalayamayabilirsiniz. Bir yerde fotoğrafları anlamlandıramayabilirsiniz aynı kişiyi binlerce kez çekersiniz çekmeye çalışırsınız ama aynı duyguyu aynı mimikleri yakalayamazsınız. Birazda fotoğrafı da fotoğrafçıyı da kıymetlendiren o tarihi zamanı o anki duyguyu durdurabilme olayıdır diye düşünüyorum.

 

Bingölün Sesi: Bende size tam bunu soracaktım. Kenan Bey bir zaman dilimi ya da bir anı bir kere yakalayabiliyorsunuz. Bunun sizde uyandırdığı etki, haz nedir? Bu duyguyu tarif edebilir misiniz?

 

 Kenan Nihat ELÇİ -Tabi. Eminim bu tarz işlerle uğraşan kişilerde bu merak heyecan vardır. Bu merak ve heyecanla kişinin aklı, mantığı kişinin gözleri, yüreği, düşünceleri duyguları aynı hizaya geldiği zaman bir şeyler oluşuyor. Bunları aynı hizaya getirebilmek çok önemli. Yani o duyguları cidden yakalamak lazım. Bazen bir fotoğraf çektiğiniz zaman o fotoğraf size çok şeyler katabiliyor müthiş bir duygu. Bir çocuğun oyuncağına kavuşması gibi bir heyecan yakalayabiliyorsunuz. Tabi bu heyecan zamanla bitebilir. Bittiği zaman aslında şu tehlikeyi fark edebilmelisiniz. Ben artık fotoğraftan uzaklaşıyorum

 

bir şeyleri kaybediyorum hissini bence yaşamak lazım. Ben bunu şeyde yaşadım. Bir sergi olayım oldu. Sergiden sonra gelen tepkiler olumlu tepkiler ama şunu fark ettim. Bende rehavet duygusunu oluşturdu. Sanki benim fotoğraf çekmekten ziyade yavaş yavaş işin popülist kısmına kaydığım hissi uyandırdı. Oysa ben fotoğraf çekmeliyim. Tamam, sergi bu işin bir parçası ama ben kendimi sergiye kaptırmamalıyım. Tabi bu tepkiler olumlu şeyler ama bunlar benim hayatımı, duygularımı, düşüncelerimi yitirmeme sebep olmaması gereken şeyler...

 

Bingölün Sesi: O sergide fotoğrafları paylaşmak mıdır sizi rahatsız eden?

 

Kenan Nihat ELÇİ - Değil aslında bu biraz daha farklı bir şey. Şimdi artık şeyi çekemez hale geliyorsunuz. Öncelikle bir yere girdiğiniz zaman tanınmıyordunuz. Makineyle rahatlıkla girip çekebiliyordunuz. Şimdi öyle değil. Tanındığınız zaman bir portreyi artık rahatlıkla çekemiyorsunuz. Yani bide şeyin vermiş olduğu kişide oluşturduğu bir rehavet oluyor. Artık o heyecanı o can alıcılığı kaybediyorsunuz. bişey gördüğünüz zaman her tarafınız güzelliklerle dolu o güzelliği gördüğünüz zaman, canınıza can katan şeyler olabiliyor. O durumlarda bunları kaybetmemek lazım güzellikleri fark etmek lazım. Bu bende sanki böyle sergi olayından sonra bir boşluk oluşturdu diyebiliyorum. Tabi hayatımda yine sergiler olacak ama ben buna yenik düşmemeliyim. Diye düşünüyorum.

 

Bingölün Sesi: Peki bu rehavet dediğiniz şey ne? Sizde fotoğraf çekmeme duygusu mu uyandırıyor?

 

 Kenan Nihat ELÇİ- aynen tabi şimdi artık eskisi gibi değil. Örneğin Sergiden evvelki ruh halimi biliyorum. Evde bulduğum her şeyi çekmeye çalışırdım. Işığı kullanmaya çalışırdım. Işığa hükmetmeye çalışırdım. Yani caddeye çıktığım zaman filtrelerim çalışırdı bir şeyler görmeye yakalamaya başlardım. İlginçlikleri gören hareket halindeki bir fotoğraf makinesi gibi çalışırdım. Öyleydim sonrasında belli bir dönem yani bende o duyguların değiştiğini kapalı hale geldiğimi fark ettim. Eskisi kadar o heyecanı taşımadığımı kendimden kaybettiğimi fark ettim. Tabi ben olaya birazda sanat yönünden meslek yönünden bakmaktan ziyade hobi olarak bakmayı tercih ediyorum. Bu bir hobi. Yani meslek olarak biz bunlardan para kazanmıyoruz kimsenin de para kazanabileceğini sanmıyorum. Sizde bir hobi olarak kalırsa bu güzelleşir yoksa diğer türlü geliştiremezsiniz. Bir şeyler hep eksik kalır diye düşünüyorum. O heyecanımı merakımı hep diri tutmam lazım.

 

Bingölün Sesi: yakın zaman içinde bir serginiz olacak mı?

 

Kenan Nihat ELÇİ- 2013 yılına girdik. Bu yılsonuna doğru güzel bir sergi açmayı planlıyorum. Ankara ya da taşımayı orada da bir sergi açmayı düşünüyorum. Bu sergiyi böyle mevsimimizin kapalı olduğu bir döneme denk getirmeyi düşünüyorum ışığın yoğun olduğu dönemleri kullanmak istiyorum.

 

Bingölün Sesi: Fotoğraf sizin için ne ifade ediyor?

 

 Kenan Nihat ELÇİ- Yani benim için bir çocuğun oyuncağından aldığı bir keyiftir. Bir duygudur. Aklın, mantığın, yüreğin duyguların, felsefenin, edebiyatın hepsinin birleşimi olarak görüyorum. Zamanı durduran bir tarihtir. Bir spordur. Bir kimyadır. Bir fizik bir edebiyattır duygularınıza tercüman olan. Aslında fotoğraf benim için her şeydir. Zaten bu öyle bir bağımlılık ki başladığınız zaman isteseniz de vazgeçemiyorsunuz. Bir kör kuyu gibi içine ne atarsanız kayboluyor. Ve sizde onun içinde kayboluyorsunuz

 

Bingölün Sesi- Kenan Bey ne tür fotoğraflar çekmeyi seviyorsunuz?

 

 Kenan Nihat ELÇİ -Aslında bu anlamda kendimi net ben şu alanda çekmeyi seviyorum diyebileceğim bir yönüm olmadı. Bir portreden de bir manzaradan da müthiş keyif alabiliyorum. çocuk fotoğraflarından da belgesel tadındaki fotoğraflardan da yine keyif alabiliyorum. Bu anlamda çok net keskin bir tarafım olmadığını düşünüyorum.

 

Bingölün Sesi: Fotoğrafçılık sizce bir meslek mi sanat mı? Veya yetenek mi?

 

 Kenan Nihat ELÇİ -Yani şimdi aslında bu soru son dönemlerde dünyada bu mesleğe ilgili duyanların tartışma konusu. Hep tartışılmıştır bir meslek mi sanat mı hobi mi diye. Ama benim kişisel görüşüm benim kendimde hissettiğim benim aldığım duygular bunun bende hep bir hobi tarafını oluşturduğunun farkındayım. Meslek olarak ben kendimde görmedim. Sanat mıdır? Belki tartışılır ama fotoğrafın bir sanat olmadığı konusunda kendime göre düşüncelerim var. Çünkü ortada bir hakikati çekiyorsunuz var olan bir şeyi gerçek olan bir şeyi herkesin gördüğü bir şey sadece farklı bir açıdan veya ışığı kullanarak daha güçlü bir sunum hazırlıyorsunuz. Belki kendi filtrelerinin beyninizden geçen o görseli yakalama duygusu şeyi biraz daha öne çıkabiliyor. Ortada var olan bir şey var zaten. Hakikat var. Bir gerçeklik var ve bu gerçeklik size ait değil herkesin görebildiği bir gerçeklilik. Ben buna bir hobi olarak bakıyorum. Bir hobidir diye düşünüyorum.

 

Bingölün Sesi: Peki fotoğrafçılıkla uğraşanlara ne gibi tavsiyeleriniz olabilir?

 

 Kenan Nihat ELÇİ –Fotoğrafçılık,ta nerde yaşadığınız çok önemli. Büyük şehirlerde, metropoller de yaşadığınız zaman çekeceğiniz alan çok kısıtlı ancak sanayi ile alakalı fotoğraflar çekebilirsiniz. Ama daha kırsal alanlarda doğası, manzarası yüksek olan yerlerde çok iyi bir kompozisyon zenginliğinin olduğunu düşünüyorum. Bu zenginliği kaybetmemek lazım. Bu bir tarihtir yarın tekrar karşınıza çıkacaktır. Ben şundan eminim. şuan resmedilen bir yeri 5 yıl sonra kişi aynı yeri çekip karşılaştırdığında müthiş bir keyif alacağını düşünüyorum.. Bu bir tarihi belgedir bir şekilde bunların ucundan tutmak lazım. İnsanların fotoğrafçılığa heves sarmasını istiyorum. Kişisel anlamda görüştüğüm herkeste fotoğrafçılığa karşı bir merak var ama pratikte bunu maalesef o uzun süreli sabrı gösterecek azmi göremiyorum. Umarım zamanla olur sonuçta kompozisyon olarak zengin bir şehirde yaşıyoruz. Güzelliklerin bol olduğu bir bölgede yaşıyoruz bunları bir şekilde fotoğraflamak gerekiyor.

 

Bingölün Sesi :Kenan bey Şunu diyebilir miyiz ?Bingöl fotoğraf çekmek için ideal bir yer.

 

 Kenan Nihat ELÇİ -Müthiş bir yer, doğasıyla renk çeşitliliğiyle ışığıyla gerçekten çalışılması gereken bir şehir diye düşünüyorum.

 

Bingölün Sesi: fotoğraflarınızı hep Bingöl demi çekiyorsunuz?

 

Kenan Nihat ELÇİ- Ağırlıklı olarak Bingöl üzerinde çalışmalarım oldu. Tabi çok gezdiğim de olmuştur birçok ilin kendine has güzelliklerini yine arşivimde tutuyorum. Bu anlamda güçlü bir arşivim var. Arşiv tutmanın veya arşiv tutarken tasnif yapmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. bu işi yapacaklara. İlk etapta bunun tasnifiyle tarihiyle başlamalarının ilerde kendilerine çok iyi bir katkı sunacağının kanısındayım.

 

 Bingölün Sesi- Gazetemiz aracılığıyla neler söylemek isteriniz?

 

Kenan Nihat ELÇİ- şimdi tabi yazılı ve görsel basın haliyle bizim ilgi alanlarımız genelde en çok fotoğrafları kullanan görsel basında en çok birinci sıraları alanlar gazeteler tabi bu anlamda bizim çektiğimiz resimleri topluma aktaran gazeteler olduğu için biz önemsiyoruz yazılı basını anlamlı buluyoruz. fotoğraflar bazen bir imgeyle güçlü bir hale gelebilir. Biz belki işin fotoğraf boyutuyla ilgilenirken birileri buna imgesel anlamda düşünsel anlamda edebi anlamda düşünerek bi şeyler katıp daha güçlü bir hale getirebilir bu anlamda ben yazılı ve görsel basını çok önemsiyorum. Her şey gönlünüzce olsun “Haftanın Röportajı” haber röportaj köşeniz için elimizden gelen ne varsa her şeyi yapmaya hazırız. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Bingölün Sesi: Kenan Bey Son olarak sizi Bingöl halkına  sorduk . Aldığımız tepkiler öncelikle sizi noter olarak tanıyorlar. Fotoğrafçılık yönünüzü çok bilen yok sanırım bunu da ön plana çıkarmayan ve çıkarmak istemeyen sizsiniz gibi görünüyor. Tamamen bunu hobi olarak yaptığınız için bi noktada insanların ilgisizliğini artık anlayabiliyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

  Kenan Nihat ELÇİ- tabi ben kendimi biliyorum kendi duygularımı biliyorum. Ben yani bu işe meslek olarak bakmadım bakamam da baktığım zaman benden bişeyler götüreceğini biliyorum duygusal anlamda. Tabi ilgi duyan dolaylı olarak görüştüğüm benimde çok arkadaşlarım büyük bir memnuniyetten dolayı tarafıma yansımaları var tabi. O o haliyle güzel onu ayrı bir güzellik olarak değerlendiriyorum. Benim kendimde ileriye dönük kaygılarım var bunları çok ticarileştirmek istemiyorum. Bunların kendilerine göre manevi değeri olan şeyler olacağına inanıyorum. Bunların zamanla daha kıymetleneceğine inanıyorum. Şuan zaman fotoğraf çekme zamanı ilerde bakarsınız yaşımız el vermediği bir zaman bunları sergilemek için çok zamanımız olacak. Ama şuan genciz diriyiz dağa bayıra çıkabiliriz. Şuan ürün toplama dönemi olarak düşünüyorum fotoğrafçılığı. İlerisinde neler olacak bilemeyiz tabi.

 

Bingölün Sesi: Kenan bey bu konuda çok mütevazi davransanız bile biz sizin bu fotoğrafçılık yönünüzün tanıtılması gerektiğini  sizi Bingöl’ün bir değeri olarak görüyor ve değer olarak kalmanızı, hakkettiğiniz yere taşınmanızı istiyor yaşadığınız o güzellikleri bizimle de paylaşmanızı bekliyoruz.çok teşekkür ederiz..

 

 Kenan Nihat ELÇİ- Ben teşekkür ederim.

 

Bingölün Sesi: hoş geldiniz sizi tanıyabilir miyiz?

 

Adım Murat ERDOĞAN. Sigortacıyım.


Bingölün Sesi: Kenan beyi tanıyor musunuz?

 

Murat ERDOĞAN- Kenan beyle iyi bir dostluğumuz iyi bir arkadaşlığımız var. Çok değerli çok kıymetli bir sanatçımız. Keşke imkânlarımız el verse kendisine kendi çapımızda desteklerimizi sunabilsek ama bizde de bir şey yok. Yeterli manada destek olamıyoruz. Dediğim gibi iyi bir dostumuz iyi bir sanatçı arkadaşımız

 

Bingölün sesi: çektiği fotoğrafları beğeniyor musunuz?

 

 Murat ERDOĞAN- Çektiği fotoğrafları bir tek ben beğensem alıp eve götürecem ama bütün memleket artı tüm Türkiye beğeniyor. Bir de internet sitelerinde sürekli çalıntı oluyor resimleri. Bu arada Kenan beyi överken terledim.

 

Bingölün Sesi: Bana göre fotoğraf duygulara dayanan bir olgudur. siz onu duygusal yönüyle nasıl tanıyorsunuz?

 

 Murat ERDOĞAN -İnsanlar duygu ve düşünceleri yaptıkları işlere yansıtırlar. Kenan Beyde  hani bildiğimiz gibi temiz dürüst bir insan olduğu için o güzelliğini eserlerinde görüyoruz. İnşallah kendisi gibi birkaç tane de talebe yetiştirir. En azından memleketin tek fotoğraf sanatçısı olarak kalmaz.

 

Bingölün Sesi: sizce hak ettiği yerde mi?

 

 Murat ERDOĞAN -Kesinlikle hayır. Bilmiyorum. Ya kendisinden kaynaklı bir eksiklik var ya da biz gerekli desteği sunamıyoruz o yüzden hakkettiği yerde değil.

 

Bingölün Sesi: Kenan Bey’i mesleğinin dışında ve sanatının dışında, günlük hayatında nasıl bir insan olarak tanırsınız?

 

 Murat ERDOĞAN- Dediğim gibi kişiliği eserleriyle bütünleşmiş.” İştir kişinin aynası” dedikleri laf herhâlde buradan kaynaklı bir şey o güzellikler kendisinde olmazsa zaten böyle güzel şeyler sunamaz. Kişilik olarak ta çok güzel bir insan. Yetenek olarak ta çok ileri bir seviyede ama bence Kenan beyin en büyük eksikliği benim kendi görüşüm profesyonel anlamda bu işi yapmıyor. Kendini kısıtlamış belirli bir çerçevenin içerisine sıkıştırmış. Amatörce takılayım diye düşünüyor. Bence de yanlış yapıyor. Şimdi güneşin doğuşuna benim bakmam onu anlayıp resme dökmem farklı bu işi gerçekten böyle sevip sahiplenip hobi de olsa bunu yaşayıp şekillendirmek çok farklıdır.

 

Bingölün Sesi: o zaman Özellikle yakın çevresinden bizlerden sizlerden kaynaklanan bir eksiklik yok mu?.

 

  Murat ERDOĞAN -Bu bizim ayıbımız zaten ben bunu kabul ediyorum. Bizden kaynaklı bir şey. Biz onun tanıtımını yapamıyoruz. O da kendini kısıtlıyor sadece hobi olarak değerlendirdiği için. Yoksa Kenan beyin çektiği resimler hani ben bu konuda çok samimiyim özellikle ülkemizde bu bağlamda yani bu şekilde resim çekebilecek çok nadir insanlar vardır. Makine herkesin elinde vardır herkes çeker ama herkes istediği şekilde çeker.

 

 

 

Bingölün Sesi: O zaman Kenan bey için bir sanatçı diyebilir miyiz?

 

Murat ERDOĞAN- Sanatçı olmazsa çekemez. Hobi olarak baksa da sergilediği aslında bir sanat. Âmâ ben Kenan beyin yerinde olsam o kabiliyet bende olmuş olsaydı, bugün Türkiye’yi sallardım. En azından küçükte olsa bir çaba gösterirdim. Türkiye’de sayılı fotoğrafçılar arasına girebilir diye düşünüyorum.

 

Bingölün sesi: Bu dediklerinizin olması için bir süreç ve bazı aşamalardan geçilmesi gerekli. Geçilmesi gereken aşamalardan biride sergilerdir. Biliyorsunuz Kenan bey  yakın zamanda bir sergi açtı. Sizce Bingöl halkı yeterli ilgi ve desteği gösterip sahip çıkabildi mi?

 

Murat ERDOĞAN- Kendisinin bu işi profesyonel anlamda yapması lazım. Biz ancak dışarıdan destek olabiliriz. Biz Bingöl halkına neyi verirsen neyi sunarsan bizim o konuda sahiplenmemiz biraz geç. Anakarada bir sergi yapması farklıdır Bingöl’de yapması daha farklıdır. Burada büyümesi ilerlemesi zamanla alakalı. Yani halkın onu tamamen benimsemesi lazım. Şimdi Kenan Bey’in resimlerini gören insanlar çok beğeniyorlar harika bişey diyorlar ama Kenan bey bunu çekerken ne düşündü derseniz insanlar biraz geri kalır. Yani işte bunu anlamak lazım yaşayabilmek önemli sergisel anlamda da olsa en azından 3 tane tablo mu bize düşen onun tanıtımı yapıp destek olmamız lazım. Kenan Bey yıllardır yapıyor bu işi herhâlde 1 bilemedin 2 sergisi ya vardır ya yoktur.

 

 

 

Bingölün Sesi: Bingöl halkının sanata duyarlılık konusunda eksiklikleri var diyebilir miyiz?

 

Murat ERDOĞAN- hani mesela kendim içinde söylüyorum. Eksiklik diyorsunuz eksikliklerin temelinde aslında bizim sosyal aktivitelerimizin yeterli olmaması yatıyor. Mesela ben böyle sinemada, tiyatroda kendini aşan bir toplumda yaşamış olsaydım Kenan beyin resimlerini çok daha fazla anlamlandırabilirdim. Ama şimdi ben buradaki imkânlarla baktığım zaman benim bunu düşünmem bile çok büyük bir çaba ileriye yönelik çok önemli bir durum. Zaten yeterince destek olmamışım. Toplum olarak ta olamamışız, çevresi olarak ta olamamışız bir de Kenan bey kendini çok soyutlamış kendini çekmiş.

 

Bingölün Sesi: sizce bunun sebebi nedir?

 

Murat ERDOĞAN -Biraz güven eksikliği olarak hissediyorum. Yoksa Kenan beyin çektiği resimler bugün uluslararası dergilerde yer alabilecek kalitede eserler. Ama inşallah kendini biraz zorlar, biraz özgüven kazanır, o bize önayak olacak. O lokomotif olacak bizde arkasında vagonlar olacaz. Yani ben bu ülkede bu işi gerçekten iyi yapabilen insanlardan biriyim diyebilmeli. Onu dedikten sonra biz sadece çorbaya biraz tuz atmış olacağız.

 

Bingölün sesi: Murat Bey çok teşekkür ederiz .

 

 Murat ERDOĞAN- İnşallah Kenan bey bu işi hobi dışına çıkarmayı başarır diyerekten bende çok teşekkür ederim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber