Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

TOPLU SÖYLEŞME GÖRÜŞMELERİNDE MEMUR-SEN’İN “ETİK” SORUNU

Memurların haklarının almaktan-iyileştirmekten ziyade hükümetin vereceğini Memur’a kabul ettirme amacıyla masaya daha doğrusu Bakan Faruk Çelik’in yanına oturan Memur-Sen adlı sendikanın “yetkili sendika” olmaktan kaynaklı kibrinin kendilerini etikten yoksun bıraktığını söylemek zorundayız.
Bu makale 07 Ağustos 2013, Çarşamba 00:48:05 eklenmiş ve 1224 kez görüntülenmiştir.
Veysel Çeliker

Kazanım deyince Bakan Faruk Çelik’in hemen yanı başına oturmayı ilk kazanım olarak lanse eden Memur-Sen başkanı Gündoğdu’nun diğer sendika yetkililerinin “Bu oturma düzeni doğru değil” çıkışlarını da duymazdan gelip hükümetin gönlünü nasıl hoş edebileceğine dair notları karıştırması da amacını açıkça ortaya koyuyor.


Daha önce hiçbir sendika yetkilisinin ulaşamadığı bu konumun (!) kendi üyelerini de rahatsız ettiğinin farkına varmasını temenni ediyoruz. Bakan Çelik’le verilen bu samimi pozlar, kullanılan ortak söylemler toplu söyleşme görüşmelerinin Memurlar üzerinde yarattığı heyecanı da yok etmiştir. Yapılanların amatör düzeyde hazırlanmış bir tiyatro olduğunun herkes tarafından anlaşıldığını ve kimsenin de Memur lehine herhangi bir kazanım sağlanacağına inanmadığını söylemek için araştırmacı olmaya gerek yoktur.

GÖRÜNEN O Kİ, ETİK SORUNU ADALETSİZLİĞE DE DÖNÜŞMÜŞ

Bakan Çelik’in yanına oturma başarısı göstererek büyük bir adım (!) atan Memur-Sen başkanı Gündoğdu’nun tek kazanımının (!) bu olmadığını da söylemekte fayda var. Memur’un hakkını hükümetin izin verdiği ölçüde koruma derdinden olan Memur-Sen’in kendi üyelerini koruma-kollama görevini diğer sendika üyelerinin haklarını gasp ederek yerine getirmeye çalışması da tarihe düşecek ayrı bir utanç notu olarak önümüzde duruyor.


Yukarıdaki resimde de görülebileceği gibi Memur-Sen adlı sendika, 3 aylık periyotlarla sendika üyelerine ödenen aylık 45 liralık ödeneğin 2014 yılında 90, 2015 yılında da 120 liraya yükseltilmesini istiyor. Buraya kadar her hangi bir sıkıntı yok. Ama iş kendi üyelerine gelince ödenen ücretin %50 artırımlı olmasını talep ediyor. Yani öneriye göre, şöyle bir tablo oluşuyor.

 

YIL

MEMUR-SEN’Lİ (3 Aylık)

DİĞER SENDİKALI (3 Aylık)

2013

45 TL

45 TL

2014

135 TL

90 TL

2015

180 TL

120 TL

 

Yukarıdaki tabloda da görüleceği üzere “Kendin için istediğin şeyi, Müslüman kardeşin için de iste” diyen İslam Peygamberini ağızlarından düşürmeyen Memur-Sen’lilerin “kendilerinden olmayana” bakış açısı da ortaya resmi olarak çıkmış bulunuyor. Ve üzücü olan buna “Adalet” denmesidir…

Takdir ise elini vicdanına koymayı başarabilenlerindir

celikerveysel@hotmail.com

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber