Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

ELİNİ SİLAHA GÖTÜRENİN BELİ KIRILSIN İNŞALLAH!

Hepimiz bazı şeylerden vazgeçtik. Birçoğumuz acılarını yüreğine gömdü. Bazılarımız nefretini görmezden geldi. Vazgeçecek bir şeyi olmayanlar ise “ola ki yanlış bir şey söylerim” diyerek susmayı tercih etti ve ‘’ benimde bu çorbada tuzum ‘’ olsun dedi.
Bu makale 17 Eylül 2013, Salı 11:48:28 eklenmiş ve 1068 kez görüntülenmiştir.
Veysel Çeliker

Şüphesiz bu sürece en büyük desteği de bölge halkı verdi. Köyünden koparılan eşinden çocuğundan ayrı kalan, en sevdiklerini kara toprağa gömen, yaşamak için haraç vermek zorunda kalan, eve ekmek götürmek için çalışırken kaçırılan, çocuğunu okutmak için öğretmen bulamayan, üstüne titreyerek yetiştirdiği çocuğunun 20’li yaşlarda ölümünü kabul etmek zorunda kalan, yoksulluğun verdiği çaresizlikle çocuğunu kötü emelleri olan örgütlere kaptıran halk doğusuyla –batısıyla sürece destek verdi veriyor…

KİMSE ÖLMEYİNCE KÜRTLER NE KAYBEDİYOR?

8-9 aylık huzur sürecinin istatistiklerine bakıldığında kimsenin ölmediği görülüyor. Tabi bunun yanında bölgenin ekonomik ve sosyal sorunlarında gündeme geldiğini, uyuşturucu pazarının da korkunç boyutlarda olduğunu öğrenme fırsatını bulduk. Sorunları ve sorunlarımızı masaya yatırmak üzereyken gündem tekrar eski haline döndü. Terör örgütü muhatabının adım atmadığını iddia ederek çekilmeyi durdurduğunu ilan etti ve gündem biranda değişti.

Oysaki Terör örgütü eylemlerini Kürt halkının çıkar ve menfaatlerini gözeterek(!) gerçekleştirdiğini iddia ediyordu. Geri çekilmenin durulması üzerine Kürt halkının ne kaybettiğini düşünmek ise mecbur oldu...

Canlı bombalar masum sivilleri katletmeyince; çiçeği burnundaki silahsız askerler tuzağa düşürülüp hunharca öldürülmeyince; bölgede çalışan memurlar, öğretmenler görev yerlerine huzur ve güven içerisinde intikal edince ve bölgede korkunç boyutlara varan uyuşturucu sektörüne darbe üstüne darbe indirilince Kürt halkının kaybettiği(!) sonucuna ulaşan derin güçler süreci duraklatma kararı aldılar.

KAYBEDENLER, SÜRECİ BALTALAYANLARDIR

Benim şahsi düşüncem şudur ki; ister sevin, ister sevmeyim; ister oy verin, ister oy vermeyin Kürt sorununu mevcut hükümetin politikalarıyla çözüm sürecine girmiş ve günümüz itibariyle tarihe karışma noktasına gelmiştir. Bugün itibari ile ülke sınırları içerisinde yaşayan bir Kürd’ün bir Türk’ten farklı muamele gördüğü iddia eden kimse kalmamıştır.

Terör örgütü ise hep bu sorunu suiistimal ederek ayakta durdu . Bu suiistimali yayın organlarındaki, yalan haberlerde ve aşırı dezenformasyon yapmalarından anlayabiliyoruz. Barzani’nin dahi ‘Rojava’da katliam yok’’ akışına bile aldırış etmeyen örgüt hedef kitlesinin 15-20 yaşlarındaki gençler olduğunu bildiği için ‘’ Ne kazansam kardır’’ diyerek yayın politikasından vazgeçmedi.

Ama gelinen noktada “Kürd’ü kullanma” gerekçeleri azalan örgütün çekilmenin durdurulması kararı almasının en büyük sebebini ‘’ kaybetme ve yok olma ‘’ korkusu olarak yorumluyorum. Çünkü geri çekilmenin Kürd halkının çıkarlarının zarar görmesiyle hiçbir alakası yoktur.

BU MESELEDEN GINA GELDİ ARTIK !

Bu yazıyı kaleme alan şahıs, keleş seslerinin verdiği rahatsızlıktan dolayı başını yastığının altına koymuş, yakınlarını kaybetmiş, doğduğu ev yıkılmış, köyü boşaltılmış bir insandır.

Hatta bu şahıs babası sokak ortasında vahşice katledilen bir öğrencisinin okula dönüşünü günlerce beklemiş ve gözyaşlarına ortak olmuştur.

Öyle ki mayın patlaması sonucunda babaları yararlanan çocukların arka sıralarda çektiği ıstırabı...Ve daha niceleri

Hatta düğünlerde atılan her havai fişek sesini duyduğumda karnıma bir ağrı saplanır, “acaba ne oldu” diye?

Sonuç olarak kimi cezaevinden çıkartacaksanız çıkarın, kime villa alınacaksa alın. Kimin meclise sokulması gerekiyorsa sokun. Ama ne olursa olsun bu topraklarda bir tek mermi sıkılmasına izin vermeyin. Çünkü acısını tahmin bile edemezsiniz…

 

celikerveysel@hotmail.com

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber