Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Şükür Etmek Huzur Verir

Kimileri şükretmek için büyük bir olayın gerçekleşmesini veya büyük bir nimetin gelmesini beklerler. Biraz düşünseler önlerine sunulan sayısız nimetleri görürler, mutlulukları, sevinçleri, yaşamları ve sağlıkları gibi. Bunlar bile şükretmeleri için birer sebeptir. Bu nimetlerin değerlerini, kaybettiklerinde anlarlar. İşte o zaman iş işten geçmiş olur. Bu güzel ülkede yaşamak bile en büyük nimettir.
Bu makale 01 Kasım 2013, Cuma 12:55:24 eklenmiş ve 1154 kez görüntülenmiştir.

 Hep şikâyet ederiz, neden hayatımızda her şey düzgün gitmiyor diye. İstediklerimizi elde edemediğimiz zaman neden hep isyan ederiz, neden halimize şükretmeyiz. Ufacık sorunları büyütür dururuz, dünyanın sonu olur sanki. Bu sorunlar yüzünden hayatı kendimize ve ailemize zindan ederiz. Allah’ın bize verdikleriyle yetinmek ve şükretmek yerine daha fazlasını isteriz. 

Gelin bütün olumsuzlukları ve ufak problemleri bir kenara bırakıp, güne şükretmekle başlayalım. Güne nasıl başlarsak öyle gider. Güneşin doğmasıyla birlikte Allah’a şükrederek attığımız her adım bize mutluluk verir. Şükür her kapıyı açar, en iyi ilaçtır. Bugünkü durumumuza, aldığımız nefese, yediğimiz lokmaya, içtiğimiz suya şükretmeliyiz. Her gün her dakika şükretmeliyiz. Şükür ki yarına dair umutlarımız var, şükür ki yarına dair beklentilerimiz var, yarın yapacak bir işimiz var.

Bize verilen her şeyin kıymetini bilmeliyiz. İki gün aynı yemeği yediğimizde, yine mi aynı yemek diye söyleniriz. Ama dışarıda bir ekmek parçası için çöpleri karıştıran insanları düşünmeyiz. Lüks bir araba isterken, tekerlekli sandalye alamayan engelli insanları düşünmeyiz. Daha büyük bir evimiz olsun derken, sokaklarda yatan hasta evsiz insanları düşünmeyiz. Böyle örnekler çok var çevremizde. Bırakalım at gözlüğü takmayı, biraz etrafımıza bakalım.

Her şey mükemmel olacak diye bir şey olamaz. Herkesin derdi sıkıntısı olur, önemli olan bu sıkıntıları büyütmemek, sorun haline getirmemek. Ölüm dışında her şeyin çaresi vardır. Yüce Rabbimizin bize sunduğu nimetler için gökyüzüne bakıp hep şükretmeliyiz. Şükredelim, Allah şükrün karşılığını mutlaka verir. Şükrettikçe kendimizi daha huzurlu hissederiz.

 

Fakirlik gelmeden, zenginliğin,

Yalnızlık gelmeden, dostların,

Yaşlılık gelmeden, gençliğin,

Hastalık gelmeden, sağlığın kıymeti bilinmez.

 

Şükürler olsun ki sağlıklıyız ve hayattayız.

 

narintenekeci@hotmail.com           

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber