Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri

Mevsim Artık Sonbahar

Sonbahar geldi. Yine hüzün sarmış her yanı, yine yalnızlık kokuyor sokaklar. Sonbahar kapıyı çaldı ve o muhteşem yaz eşyalarını toplayıp, kiralık evinden çıkıp gitmeye hazırlanıyor. Sonbahar ise bütün kasvetiyle yerleşiyor boşalan eve. Mevsim artık sonbahar, mevsim artık hüzün kokuyor, mevsim artık kocaman yalnızlık kokuyor.
Bu makale 05 Kasım 2013, Salı 00:53:47 eklenmiş ve 987 kez görüntülenmiştir.

Evet, yine geldi sonbahar. Etrafa pervasızca savrulan kuru yapraklar hazanın kapıya dayandığının habercisidir artık. Sararmış ve kurumuş yapraklara basarken çıkan hışırtının sesi yalnızlığın sesiymiş gibi gelir kulaklara. Sonbahar denince aklıma sadece hüzün geliyor benim. Havanın etkisinden midir, kasvetinden midir bilmiyorum ama bana yorgunluk, yalnızlık ve mutsuzluk veriyor. Nedense bu mevsimden hiç hazzetmem, çünkü adı üstünde mevsim sonbahardır, adı hazandır ve o duygu hep bir burukluk verir içime.

Ağaçların sessiz feryadını duymaz yapraklar, terk ederler ağaçların dallarını, göçmen kuşlar gidiş hazırlıklarını çoktan yapmışlardır. Rüzgâr bile o tatlı esintisini unutmuş, bir şeylere sinirlenircesine kükreyerek esiyor. Evet, işte budur hazan, işte budur sonbahar.

Doğanın suskunluğu, yeşilin sarıya dönüştüğü, günlerin kısalıp gecelerin uzaması, herkesi farklı duygulara sürüklüyor. Kuş sesleri yok, sokaklar bomboş, bütün kapılar kapalı, bütün perdeler örtük. Şarkılar bile insanı teselli etmiyor. O hüzünlü şarkıda söylendiği gibi, “Böyle mi esecekti, son günümde bu rüzgâr. Bütün kuşlar vefasız, mevsim artık sonbahar”

Evet, mevsimler sonbaharı, aylar mutsuzluğu, saatler ise hızla yalnızlığı gösteriyor.

Yere düşen her kuru yaprak gibi çaresizliği ve yalnızlığı……….

narintenekeci@hotmail.com

 

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Bingöl'ün Sesi Gazetesi Bingöl haberleri
© Copyright 2017 Bingöl Haber bingölunsesi haber bingöl Gazete . Tüm hakları saklıdır. Bu site bingölun sesi Gazetesi Haber ön muhasebe programı bingöl billboard reklam
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
BİNGÖL HABERİ
bingöl bilgisayar firmaları
bingöl haberleri
bingöl haber